Yukarı Çık
DOÇEK Suluca Köyündeydi
6 Kasım 2018 Salı 12:39:56
152 kez okundu.
Festivalde pedal çevirmişlerdi, bu kez yürüdüler.

Eylül ayı içinde gerçekleştirilmiş olan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali sırasında bisikletçilerin pedal çevirdiği ve adlarına “Malkoçoğlu” ile “Battal Gazi” Rotaları denen parkurlar bu kez yürüyüşçüler tarafından adımlandı.

Suluca Köyünde sabah saatlerinde başlayan doğa yürüyüşüne katılım yine fazlaydı, her yaştan yürüyüşçü kendini doğaya bıraktı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katıldığı Bisiklet Festivali sırasında oldukça beğenilen parkurları yürüyen doğaseverler de rotaları beğendiklerini dile getirdiler.

İlk kez açılan ya da geçilen ve bir emekle hazırlanmış parkurlara Doğa Sporları geleneğinde isim veriliyor bu doğrultuda bu parkurlara da “Malkoçoğlu ve Battal Gazi” adı verilmiş.

Koruklu Köyüne uğrayan DOÇEK Ekibi köy kahvesinde içtikleri çay sonrası çayırlık alanda öğle yemeği molası verdi.

Yemek sonrası pırnallık ve meşelikler arasında yürüyüşlerine devam eden ekip faaliyetlerini Yayla Sahilindeki Altunhan Tesislerinde sonlandırdı.

DOÇEK (Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği) yetkilileri yaptıkları açıklamada, yürüyüşe katılanlara teşekkür ettiler ve önümüzdeki hafta sonu için artık klasikleşmiş ve oldukça beğenilen; bisikletle ve yürüyerek birçok kez geçilmiş Dumanlı Dağlara gidileceğini belirttiler.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.