Yukarı Çık
Edirne Valisi Ekrem Canalp göreve başladı
6 Kasım 2018 Salı 12:41:06
109 kez okundu.
Resmi gazetede yayınlanan kararname ile Edirne Valiliğine atanan Ekrem Canalp için valilik önünde karşılama töreni düzenlendi.

Vali Vekili Dr. Yusuf Güler ve Efkan Yıldırım İlkokulu öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Canalp, tören mangasını selamladıktan sonra karşılamada yer alan protokol üyeleriyle tanıştı.

Karşılama törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Karşılama töreninde bir konuşma yapan Vali Canalp, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını ileterek, “Edirne Trak, Bizans ve Osmanlı ile üç medeniyetin, Hristiyanlık, Musevilik ve İslam ile 3 semavi din de kentin ruhunda hissedilmektedir. Edirne fethedildiği günden bu yana ülkemizin Balkanlar'a ve Avrupa'ya açılan kapısı hüviyetindedir. Sahip olduğu 5 büyük sınır kapısıyla da aynı şekilde memleketimizin Avrupa'ya açılan penceresidir ve Balkanlar'a açılan kapısıdır. Balkanlar'da yaşayan Müslüman ve Türk coğrafyasında yaşayan insanlarımız Edirne'yi çok farklı bir gözle görmektedir" dedi.

Vali Canalp, kamu yönetimi anlayışında değişimin yıllar önce başladığını belirterek kentle ilgili kararların da partnerlerle, muhataplarla ve vatandaşlarla ortak alınacağının altını çizdi.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.