Yukarı Çık
Uybaş, İl Özel İdare’deki işçilerinmesai ücretlerinin verilmediğini söyledi
5 Aralık 2018 Çarşamba 11:48:09
79 kez okundu.
Edirne İl Genel Meclisi’nin eski başkanı Nusret Uybaş, Edirne İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan şirkette çalışan işçilerin mesai ücretlerinin verilmediğini ve mağduriyetlerin yaşandığını kaydetti.

Uybaş, işçilerin mesai ücretleri konusunda sıkıntıların yaşandığını belirterek, “Kadrolu işçilerin mesai ücretleri ödenirken, şirket üzerinden çalışan işçilerin mesai ücretleri ödenmemiş. AKP’nin İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural, İl Özel İdaresi’nin kışa hazır olduğunu dile getirmiş. Araç ve ekipman anlamında hazır olunabilir ama bunları yine ilgili personel kullanacaktır. Fakat bu şirket üzerinden alım yapılarak çalıştırılan işçilerin mesai ücretleri ödenmiyor. Bu kişiler moral motivasyon anlamında hazır değiller. İl Özel İdare’nin bütçesini hazırlayanlar ve idari birimdeki kişiler, işçilerin mesai ücretlerinin ödenmesi konusunda çaba sarf etmesi gerekirdi. Ama onları 2019 yılı görüşmelerine havale edildiğini görüyoruz. Yaşanan bu durum işçiler arasında üvey evlat muamelesi olduğu anlamına geliyor. Bu işçilerin kış şartlarında gece gündüz çalıştırıldığı zamanlarda oluyor. Bundan ötürü de işçilerin haklarının biran önce verilerek, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.” dedi.

Nusret Uybaş sözlerini şöyle tamamladı: “İller Bankası’ndan gelen paylardan ayrım yapılmadan eşit şekilde paralarının ödenmesi gerekiyor. Herkese mesai ücretleri verilebilirdi ya da herkesin belli bir süre ertelenebilirdi. Birilerine ücret verip, diğerine verilmemesi hoş olmamış. İdare birimler, yaşananları göz önüne alıp, işçilerin mağduriyetlerini giderirler.”

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.