Yukarı Çık
“Bakanlıkların ve kurumların önünde ‘TC’ ibaresinin yer alması kimseyi zedelemez” Haber: Esin KARA
5 Aralık 2018 Çarşamba 11:50:18
79 kez okundu.
CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TC ibaresinin tabelalara yeniden getirilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TC ibaresinin tabelalara yeniden getirilmesiyle ilgili İYİ Parti’nin meclise verdiği önergede; CHP ve İYİ Parti evet oyu verirken, MHP ve HDP çekimser oy kullandı ve AK Parti’de ret yönünde oy kullandı.

Gaytancıoğlu, “CHP, bu ülkeyi kurmanın bilinciyle tüm bakanlık ve kurumların önlerine Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin gelmesi konusunda hiçbir kaygı görmemiştir. Sağlık Bakanlığı ve Ziraat Bankası’ndan başlayıp, diğer kurumlarda gündeme gelen bu konu halkımızı rahatsız ve huzursuz etmiştir. Bu ülkenin adı, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu ülke, cumhuriyetle yönetilir. Kurumların önünde ‘TC’ kısaltmasının olması kimseyi rahatsız etmemesi gerekiyor. Bundan kimsenin gocunmaması gerekir. Bir siyasi partinin meclise verdiği araştırma önergesine CHP olarak desteğimizi verdik.”dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ”

Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:“Biz, bu ülkenin adının ve rejiminin ne olduğunu biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet ve sonsuza kadar yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Sözde milliyetçi olanların bu durumu daha dikkate alması gerekiyor. Hangi ülkede yaşadıklarını bilmesi lazım. Bu ülkenin bakanlıklarının ve kurumlarının önünde ‘TC’ ibaresinin yer alması kimseyi zedelemeyeceğini bilir. Andımız içinde geçerlidir, TC ibaresi içinde geçerlidir. CHP’nin bu konuda görüşleri çok açık ve nettir.”

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.