Yukarı Çık
104 özel öğrenci Çanakkale Şehitliklerini ziyaret etti
6 Şubat 2019 Çarşamba 12:09:46
143 kez okundu.
Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki 1004 öğrenci, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle şehitlikleri ziyaret edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen geziye dün, ilk kafile olarak Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğrenim gören özel eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz,şunları söyledi:“Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde bu yıl Çanakkale Deniz Savaşlarının 104. Yılında 1004 öğrencimizle Çanakkale’deyiz. Projemizin startını vermenin mutluluğu içerisindeyiz. ‘Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.’ Sözleri ışığında bizler de 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk gençlerine verdiği ilhamdan kuvvet alarak milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan tarihi alanla ilgili yapmış olduğumuz projemizin ilk ziyaretçilerinin Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarımızda öğrenim gören özel eğitim öğrencilerimiz ve özel eğitim öğrencilerimizin aileleri olması bizleri daha da gururlandırmış ve duygulandırmıştır. İlk ziyaretçilerimiz toplamda 104 kişi. Yıl içerisinde okullarımızın yapacağı Çanakkale gezileri de bu proje kapsamına alınacak ve 2019 yılı içerisinde toplamda 1004 öğrencimizi tarihi alanla buluşturmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz aileleri ve görevli öğretmenlerimizden oluşan belirlenen program dahilinde ziyaretlerini gerçekleştireceklerdir. Türk Milleti ‘Çanakkale Geçilmez’ diyen şehitlerini asla unutmayacak ve unutturmayacaktır. Projemize destek veren Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e, Edirne İl Milli Eğitim Müdürümüz Önder Arpacı’ya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan  Başkanı İsmail Kaşdemir’e, Tarihi Alan Başkan Yardımcısı ZülküfMemiş’e ve projemize katkı sunan herkese teşekkür ederiz.”

Profesyonel rehber eşliğinde gerçekleştirilen olan geziye katılacak olan öğrenciler, Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı ve Deniz Savaşları, Şahindere Şehitliği ve Gerçek Mezarlıklar, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt Siperler ve Tüneller, Çanakkale Destanı Tanıtım ve Simülasyon Merkezi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı Yeni Zelanda Anıtı ve Bigalı köyü ziyaretlerinde bulundu.

HABER MERKEZİ

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.