Yukarı Çık
“Üretici kötü bir yıl geçirecek”
8 Şubat 2019 Cuma 12:33:37
166 kez okundu.
Haber: Esin KARA İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar,yaptığı açıklamada 2019 yılının üretici açısından kötü geçeceğini söyledi.

Girdi maliyetlerinin arttığını belirtenÇakırlar,“2019 yılının üretici için kötü bir yıl olacağı malum. Maliyetler arttı, 1 TL den 2 TL ye çıkacağı şüpheli. 31 Mart’tan sonra zamların peş peşe geleceğini sağır sultan biliyor. Geçtiğimiz günlerde Edirne’de birtakım üretici kurumları ziyaretime geldiler, hepsi muzdarip. Geçen yılki maliyetlere baktığımız zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütçesinin %1’i çiftçiye destekleme olarak verilmesine rağmen %1 değil, yarısını bile bulmayan seviyede. Sadece onu yaptığında da çiftçi rahatlayacak. Çiftçi örgütlerinin öngörüleri var, onları da mecliste dile getiriyoruz. Grup toplantımızda Genel Başkanımız Meral Akşener %1 değil %0,35 veriyorlar dedi. Birçok üretici gübre atamadığını, maliyetlerin çok yüksek olduğunu ifade etti.

“İNŞALLAH ÜRETİCİ 31 MART’TA HÜKÜMETİ İKAZ EDER”

Hükümetin konuyla ilgili tedbir almaması halinde üretimin de üreticinin de olumsuz yönde etkileneceğine dikkat çeken Orhan Çakırlar,“Hükümet bir tedbir alacak gibi gözükmüyor.

Enflasyon açıklanan resmi rakamlara göre %20’nin üzerinde. Memur veya emekliye verdikleri %10 civarında. Dar gelirli olanların ödemesi de %10, vatandaş otomatikman %50 fakirledi. Ciddi tedbirler alınmazsa üreticinin işizor. İnşallah üretici de 31 Mart’ta hükümeti ikaz eder. Üretici bu seçimlerde biraz hükümetin dikkatini çekerse, oy oranını aşağı indirirse hükümette nerde kusur yaptık diye kendi kendine düşünebilir.” şeklinde konuştu.

“İPSALA VE LALAPAŞA’DA İYİ PARTİ ADAY ÇIKARACAK”

Son olarak İpsala’da İYİ Parti adayı olarakAbdullah Ünsal’ı gösterdiklerini dile getiren Çakırlar, “CHP İpsala ve Lalapaşa’da aday çıkarmayacak orada biz aday çıkaracağız. Küplü’de aday çıkaracak. Değişiklik olmazsa Enez ve Meriç’te CHP’de İYİ Parti’de aday çıkaracak.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.