Yukarı Çık
 Mehmet Gemici ve İsmail Eker ölüm yıldönümlerinde anıldı
11 Şubat 2019 Pazartesi 12:13:45
100 kez okundu.
Keşan’ın eski belediye başkanlarından olan ve 9 Şubat 2001 tarihinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Mehmet Gemici 18. ölüm yıldönümünde, Keşan Belediye Meclis üyesi iken 10 Şubat 2007 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İsmail Eker de ölümünün 12. ölüm yıldönümünde 9 Şubat 2019 Cumartesi günü Asri Mezarlık’taki mezarları başında anıldı.

İlk tören, saat 14.00’de Mehmet Gemici’nin mezarı başında düzenlendi. Anma törenine Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu, Yenimuhacir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Recep Ordu, CHP Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik, Cengizhan Aktan, CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, İl Genel Meclisi Üyeleri, Keşan Belediye Meclis üyeleri, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, CHP Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, çok sayıda vatandaş, Gemici’nin eşi Lütfiye Gemici ve yakınları katıldı.

Burada ilk olarak konuşan Ersoylu, “Sevgili katılımcılar 18.hüzünlü buluşmamızı yine burada gerçekleştiriyoruz. 18 yıl önce çok sevdiğimiz belediye başkanımızı kaybettik. Onunla ilgili bir anı tazelemek istiyorum. Ben kendisinden biraz bahsetmek istiyorum. 1989 yılı yerel yönetim seçimlerinde belediye başkanı seçilerek belediyecilik hayatı başladı. Ondan sonra 1994 yılında ikinci kez belediye başkanı seçildi. 1999 yılında üçüncü kez kazandığı belediye başkanlığı döneminde maalesef ani rahatsızlık nedeniyle aramızdan ayrılarak hepimizi üzdü. Ailesi ile bizleri de derin bir üzüntüye boğdu. Arkadaşlar özellikle Mehmet Gemici için çok şey var.  Ben kendisini ver ailesini çok yakından tanıyan biriyim. Mehmet Gemici mühendislik mesleği ile beraber belediyeciliği de başarıyla yürütmüş ve mühendislik mesleğinin kendisine verdiği beceri ile Keşan’da dinamik bir belediyecilik yaratmıştır.Adaletten hiç şaşmamış, insan ayırmamış, hizmete odaklanmış, insan sevgisini ön plana çıkarmış bir belediye başkanımızdı kendisi. Ben bu yüzden Keşan’a yaptığıhizmetlerden dolayı minnet duygularımı iletiyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun. Allah geride kalan yakınlarına sağlık ve uzun ömürler versin.” dedi.

Mehmet Gemici’nin eşi Lütfiye Gemici de anma töreninde şunları dile getirdi: “Her anımızda yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz. 18 yıldan bu yana bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan hepinize sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Emekli İmam Hatip Emin Ertekintarafından dualar okundu.

Gemici’nin anma töreninin ardından bu anmaya katılanlar İsmail Eker’in mezarına geçti. Buradaki törene İsmail Eker’in yakınları da katıldı.

Buradaki törende de konuşan Ercan Ersoylu, şöyle dedi: “Değerli Eker Ailesi, saygıdeğer katılımcılar bugün iki acıyı beraber yaşıyoruz. İki anıyı tazeliyoruz, hüzünleniyoruz.İsmail Eker 2004 seçimlerinde belediye meclis üyesi seçildi. Fakat 3 yıl sonra maalesef ani bir rahatsızlık onu ailesinde ve aramızdan koparıp attı. Aramızdan aldı. Hepimizi ailesi ile beraber hüzne boğdu. Kendisine belediyemizde görev yaptığı süre içerisinde yaptığı hizmetlerden dolayı minnettarlığımız belirtiyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesi ve yakınlarına da sağlık ve uzun ömürler diliyorum. ”

Tören, Emekli İmam Hatip Emin Ertekintarafından okunan dualarla sona erdi.Eker ailesi de kendilerini 12 yıldan yana yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.