Yukarı Çık
Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Şehitliklere ziyaret
13 Mart 2019 Çarşamba 11:37:23
93 kez okundu.
Keşan Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi, dün yaptığı açıklamada 24 Mart 2019 Pazar günü Gelibolu’daki şehitlikleri ziyaret edeceklerini belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale Savaşları; ülkemizden ziyade bütün dünya ülkeleri ve de insanlık için çok büyük anlamı ve savaş anılarından çıkarılacak birçok dersi olan ve aynı zamanda devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine çıktığı, bir ulusa yenilmez sanılan güçler karşısında destanlar yazarak nasıl direnileceğini gösterdiği ve savaşanlarını,  savaşarak bu toprağa düşenlerini Türk ulusunun; dost, düşman ayırmadan bağrındasakladığı toprak su ve ateş gibi;  tartışmasız bir olgu ve gerçekliktir. Her yıl olduğu gibi öğrencilerimizin ve hemşerilerimizin,  tarihimizle buluşmalarını, kendilerinde ulusal bilincin yükselmesini sağlamak amacıyla ve dahi bu vatanı bize canlarını vererek emanet eden atalarımızı, aziz şehitlerimizi, Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl dönümünde minnetle ve şükranla anmak üzere; Atatürkçü Düşünce Derneği Keşan Şubesi, Gelibolu Yarımadasındaki şehitlikler 24 Mart Pazar günü ziyaret edecektir.

Ziyaretimiz Pazar sabahı Hükümet Konağı önünden saat 07.00’de kaldırılacak araçla başlayacak ve deneyimli rehber eşliğinde gün boyu sürecek. Akşam saatlerinde Keşan’a hareket edilecektir.

HABER MERKEZİ

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.