Yukarı Çık
Cumhur İttifakı’nın önde gelenlerinden birlik mesajı
14 Mart 2019 Perşembe 11:32:56
155 kez okundu.
Yerel seçimlere kısa bir süre kala Cumhur İttifakı, AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) ve MHP (Milliyetçi Hareket Partisi)’nin önde gelenleriyle bir araya geldi.

Şapçı Ağadayı Tesislerinde saat 20.00 sıralarında başlayan istişare toplantısına; AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, 23. Dönem MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, AK Parti İlçe Gençlik Kolu Başkanı Burak Akça, AK Parti Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı SerdarDuman, AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural ile Sebahattin Şengün, eski ilçe başkanları, il genel meclisi adayları, belediye meclisi adayları ile bazı partililer katıldı.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Toplantıda ilk olarak Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Fikir alışverişinde bulunmak üzere toplandıklarını belirten Helvacıoğlu, “Çalışmalarımız devam ediyor. Seçime Cumhur İttifakı ile girmemiz gücümüze güç kattı. Bize inanan tüm vatandaşlarımızı yüzünü kara çıkarmayacağız. İki başkanım yanımda. Bu birlik ve beraberlik içerisinde yol haritamızı seçeceğiz. Bu akşam bizim için önemli. Bizim kanaat önderlerimizsiniz. İki gücün Türkiye’de yaptıkları ortada. Yerel seçimlerde aynı gücü yaşayacağız. Bu birlik ve beraberliğin sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Temelimizde birlik ve beraberlik vardır, dayanışma vardır.”dedi.

Cumhur İttifakı olarak 20 gündür birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “14 bin çat kapı ziyareti yaptık ve devam ediyoruz. Gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte yaptığımız bu çalışmadan memnuniyet duyuyoruz. Okullarımızı, kahvehanelerimizi ziyaret ettik. Takip edilen olduk. Çalışmalarımız, projelerimiz takip ediliyor. Keşan’da geride değiliz. Yeni bir dönemin başlaması gerektiği, ideoloji döneminin sona ererek hizmet dönemine ihtiyaç olduğunu hepimiz biliyoruz. Keşan kendi yağı ile kavrulamaz. Keşan’ı kaptırmama derdindeler, hizmet derdinde değiller. Belediyecilik, yöneticilik işi. 30 senedir yer altından çıkamayan belediyecilik yapıyorlar. Yöneticilik farklı bir şey. Bu tablo bizi motive etti. AK Parti belediyeciliği, Cumhur İttifakı, ‘Yeter artık’ diyenler, partilerimizin doğru aday profili ve meclis yapısı bizi öne çıkarıyor. Şu anda olağanüstü bir rüzgar var ve ileriye taşımamız lazım. Kısacası; kazanmanın birlik ve beraberlikten geçeceğine inanıyorum. Bu fotoğraf bizi daha da ileriye taşıyacak.”

Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Kılınç, “Cumhur İttifakı hızlı bir şekilde çalışıyor. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm Cumhur İttifakı’na layık olmaya çalışacağız. Birlik ve mücadele zamanı. Her şeyi bir kenara bırakarak 18 gün boyunca sadece seçimi kazanmaya hedeflendik. Birbirimizi kırmadan mücadele edelim. 18 Mart’ta mahalle mitinglerine başlıyoruz. 29 Mart’ta mitinglerimiz sona erecek. 30 Mart günü de Cumhuriyet Meydanı’nda bir şölen yaşatalım diye düşünüyoruz. Katılanlara teşekkür ediyoruz. Fikirleriniz bizim için önemli. AK Partiliyiz.”şeklinde konuştu.

Toplantı Zümbül’ün konuşmasıyla sürdü. Hüseyin Zümbül, şöyle dedi: “Cumhur İttifakı Keşan için çok önemli. 18 gün boyunca kırgınlık ve dargınlıkları bir kenarda bırakalım. Küskünlüklerin ortadan kalkması gerek. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zaferi elde etmeliyiz.”

Daha sonra konuşan Cemaleddin Uslu, seçimlerin hem ülkeye hem de Keşan’a hayırlı olmasını temenni etti. Ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da ittifakların söz konusu olduğunu dile getiren Uslu, “Seçimlere sayılı günler kaldı. Siyasi konuşmalarınız oluyor. Takip ediyoruz ve iyi gidiyorsunuz. Doğru yolda ilerlediğinizi düşünüyorum. Kişilere sataşmadan Keşan’ın geleceğini gündeme getiriyorsunuz. Bu olumlu. Çekişmeler ile bir yere varılmıyor. Vatandaşın şu anda bir değişim beklentisi var. Mustafa Beyin çalışmaları Keşan Ticaret ve Sanayi Odası döneminden biliyoruz. Belediye hizmetleri açısından beklentiler yüksek. Umarım sonuç istediğimiz gibi olur.”ifadelerini kullandı.

Toplantı; katılımcıların konuşmalarıyla sürdü.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.