Yukarı Çık
Aksal: “Bölgemize gelecek her yatırımın takipçisi olacağım”
14 Mart 2019 Perşembe 11:34:38
187 kez okundu.
Haber: Esin KARA AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, dün yaptığı açıklamada yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Seçime 17 gün gibi kısa bir süre kaldığını ifade eden Aksal, “Çalışmalarımız kuzeyde Lalapaşa’dan, güneyde Enez'e kadar çok yoğun bir şekilde geçiyor. İnşallah tüm ilçeleriyle birlikte Edirne bu seçimlerde tercihini hizmetten yana kullanacak. AK Parti iktidarında Edirne’ye yaklaşık 15 Milyar TL’lik(15 katrilyon) yatırım yapıldı ama biz hizmet yerelde başlar diyen bir partinin mensuplarıyız. İnşallah bu seçimlerde sevgili Edirneliler artık çöp, çukur, çamur içinde yaşamak istemiyoruz diyeceklerdir. Edirnemizin güzel insanları da artık alt yapısı tamamlanmış, pırıl pırıl şehirlerde yaşamayı fazlasıyla hak ediyorlar.” dedi.

“KADINLARIMIZIN İSTİHDAMINA YÖNELİK ÇOK GÜZEL PROJELER VAR”

Gıda OSB’nin sadece Keşan’ı değil tüm bölgenin kaderini değiştirecek bir proje olduğunu hatırlatan Aksal, Keşan için başka projelerinin de olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Tabi Keşan, Edirne’nin en büyük ilçesi. Çalışmalar çok iyi gidiyor. Keşanlılar ‘artık yeter’ diyor. Bu bir yerel seçim. Ben iktidar partisinin milletvekili Keşan’ın bir evladı, ablası olarak buraya gerek genel anlamda gerekse yerel anlamda gelecek her hizmetin, her yatırımın takipçisiyim ve olmaya devam edeceğim. Gıda OSB, milletvekili adayı olduğum ilk gün takip edeceğim işlerin en başında demiştim, öyle de oldu. Seçilir seçilmez Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli ile görüştüm. Bir yanda Hamzadere barajı, bir yanda Çakmak barajı. Verimli topraklarıyla müthiş bir potansiyele sahip. Gıda OSB bittiğinde inşallah hem Avrupa’yı, hem Türkiye'yi besleyecek. Tabi OSB bölge için çok ciddi bir istihdam yaratacak ama Keşan için başka projelerimiz de var. Belediye Başkan adayımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ticaretin içinden geliyor. Özellikle kadınlarımızın istihdamına yönelik çok güzel projeleri var. Ben de dün Ankara’da Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Sayın Fahrettin Poyraz ve Sayın Hasan Hüseyin Demiröz ile görüştüm. Yöresel ürünlerin desteklenmesi ve özellikle kadın kooperatiflerinde üretilen ürünlerin pazarlanması konusunda çalışmalarımız olacak.”

“EDİRNE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ”

Aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olan Dr. Fatma Aksal, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sosyal politika araştırmaları, sosyal yardımlar ve konut sorununa ilişkin projeler üzerinde çalışıyoruz. Ama 31 Mart seçimleri vesilesiyle bölgedeyim. Edirne’yi karış karış geziyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı kazanan Edirne, kazanan Keşan olacak.”

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.