Yukarı Çık
Başkan Helvacıoğlu: “Hızlı, tasarruflu, yenilikçi ve şeffaf olacağız”
12 Nisan 2019 Cuma 11:55:54
159 kez okundu.
Haber: Esin KARA Mazbatasını aldıktan sonra göreve başlayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dün makamında gelen tebrikleri kabul etti.

Helvacıoğlu’nu tebrik için gelen basın mensupları da başkanlık görevinin kendisine ve Keşan halkına hayırlı olmasını diledi.

Mustafa Helvacıoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamadaşunları söyledi: “Birim müdürleri ile envanteri hazırlamamız lazım, ne var ne yok bütçeyi bilmemiz gerektiğini konuştuk. Birim müdürleri talimatlarını aldı. Tüm veri tabanını ortaya çıkardıktan sonra hızlı bir şekilde planlama yapmamız lazım. Belediyenin durumunu, hali vaktini, mali yapısını, personel yapısını, kısacası belediyeyi tanıdıktan sonra acil eylem planını ortaya koyacağız. Günümüz aydın olsun diye sabah yapılan anonsumuzu yaptık. Gönül belediyeciğimiz hiç kesilmeyecek. Kimse hızlı bir şekilde düzenleme, sihirli değnek beklemesin, çünkü sihirli değneğimiz çalışarak olacak. İlimize, ilçemize siyasi kurumlarımıza rapor sunacağız.”

“KEŞAN İYİ GÜNLERE LAYIK”

25 Meclis Üyesi ile birlikte çalışacaklarını dile getiren Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:“25 Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile artık beraberiz. Keşan için varız. Kazanan Keşan olmuştur. Seçimin kaybedeni olmamıştır. Beraber çalışacağız, Cumhur İttifakı Belediye Başkanı olarak seçildim, artık halkın başkanıyım. Kimsenin AK Partinin başkanıyım diye herhangi bir tedirginliğe girmesine gerek yok. Bir problem olmadığını herkes görecek ve görüyor da. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e kadar hazırlayacağımız bir Keşan’ı herkes kucaklayacak. 5 yıl sonra herkes Keşanlıyım diye gurur duyacak. İlk günler hazırlık ve alışma günleri. Bunları yaşayacağız, sonuç iyi olacak. Hedefimiz orta ve uzun vadede Keşan’ın daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf etmek.Personelimizin performansını ve verimliliğini ölçeceğiz. Taşlar yerinden oynayabilir. Ama bu taşlar şehrimizin halkı için yerinden oynayabilir. Personelime de söyledim. Hepsi Keşan’a hizmet için çalışıyor. Bana hizmet etmek için değil. Hızlı, tasarruflu, yenilikçi, şeffaf ve dinamik olacağız. Bunların altında gönül belediyeciliği hiç eksik olmayacak, vatandaşımıza çok yakın olacağız. Vatandaşımıza çok yakın olmak bizim birinci prensibimiz. Her şeye hakim olmak değil, her şeyi iyi yönetmek, her şeyi paylaşmak en güzel başkanlık. Keşan iyi günlere layık. Makamda Mustafa Helvacıoğlu ve meclisi oturuyorsa Keşan güven ve huzur içinde olmalı. Bu saatten sonra siyaset tablosu kalmamıştır, siyaset ilçe kurumlarımızda kalmıştır. Belediye de hizmet ağır basacak. Görevimi gururla yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın takdiri ve iradesi budur. Halkıma borcumu ödemek için 5 yıl çok çalışacağım.”

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.