Yukarı Çık
Mecidiye’deki ÇED halkın katılımı toplantısına tüm halk davetli
13 Nisan 2019 Cumartesi 11:57:41
199 kez okundu.
Haber: Esin KARA 25 Nisan saat 10.30’da Mecidiye’de açık hava toplantısı şeklinde yapılacak ÇED halkın katılım toplantısına tüm halk davet edildi.

Dün saat 15.00’te Keşan Kent Konseyinde konuyla ilgili düzenlenen toplantıya Keşan Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Çevre Grubu Sözcüsü Hasan Karagöz, Saros Körfezi Mecidiye Beldesi Turizm Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Geliştirme Derneği Başkanı İrfan Balaban ve Dernek Üyesi Recep Çınar katıldı.

Taş ocaklarında önceleri ÇED’siz bir süreç olduğunu ve açılan dava sonucunda ÇED zorunluluğu getirildiğini belirten Karagöz, şöyle dedi: “25 Nisan’da saat 10.30’da Mecidiye’de açık hava toplantısı şeklinde ÇED halkın katılımı toplantısı yapılacak. Olumlu ÇED görüşünün çıkarılmaması gerekiyor. Bu nedenle Keşan ve Keşan çevresinde sahillerde yaşayan tüm yurttaşlarımıza, Saros Körfezi Mecidiye Beldesi Turizm Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Geliştirme Derneği ile Keşan Kent Konseyi olarak çağrımızdır. 25 Nisan saat 10.30’da herkes orada olmalı. Ne yapılacak, nasıl yapılacak, ne tür itirazlar yapılacak hangi dilekçeler verilecek, dilekçelerin içeriği ne olacak bu konunun görüşülmesi için 17 Nisan Çarşamba günü saat 13.30’da Keşan Kent Konseyi toplantı salonunda, Keşan’da bulunan tüm oda, dernek, sendika, parti başkanlarını, çevre gönüllülerini, köylerde bu konuya gönül vermiş insanları, sahilde bu anlamda yaşayan ve duyarlı yurttaşları yapacağımız genişletilmiş toplantıya davet ediyoruz.” “TOPLUMUN DUYARLI DAVRANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Halk olarak el ele verildiğinde ciddi bir güç olacaklarını vurgulayan Karagöz, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Herkes bunun farkına varması gerekiyor. Bir iki kişinin üzerinden geleceği durum değil, bir anket yapılsa taş ocaklarının ruhsatlarını iptal edilmesi,  faaliyetlerini durdurulması gerektiği doğrultusunda %90’ın üzerinde kabul olur. Toplumun duyarlı davranacağını düşünüyoruz. Bu konuda koşturacak, kafa yoracak, gönüllülük esası üzerinde bizlere destek verecek avukatları da toplantımıza bekliyoruz. Daha önce FSRU ile ilgili hiçbiri bir duyarlılık göstermedi. Toplantıya iki kişi katıldı, bu toplantıya daha duyarlı olacaklarını tahmin ediyoruz.”

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.