Yukarı Çık
10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri dün gerçekleşen programla sona erdi
15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:59:31
77 kez okundu.
10-16 Mayıs arası Engelliler Haftası sebebiyle gerçekleşen programlar dün düzenlenen törenle sona erdi.

Saat 10.30’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlenen törene, Kaymakam Nuri Özder’in eşi Burcu Özder, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve eşi Ayşe Saz, Sosyal Hizmet Merkez İlçe Müdürü Nergiz Mustafapaşa, Gazi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Süleyman Ayyıldız, veliler, öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlenen tören yağmur nedeniyle Sevim Yenice Konferans Salonu’nda devam etti.

Sevim Yenice Konferans Salonuna gidilmeden önce öğrencilerin hazırladığı sergi açılışı gerçekleşti.

SEVİM YENİCE KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞEN PROGRAM

Saat 11.30’da Sevim Yenice Konferans Salonunda devam eden programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasını Gazi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Süleyman Ayyıldız yaptı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak sadece ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye olan 156 ülkede Engelliler Haftası kutlamaları yapıldığını belirtenAyyıldız, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hafta boyunca engellilerin sorunları tartışılır, topluma kazandırılmaları konularında çalışmalar yapılır. Toplumda farkındalık oluşturmak onlara gerekli desteği vermek onlarında haklı olduğunu bilerek yaşamak hepimizin sorumlulukları arasındadır. İnsanlar birbirlerinden farklı olabilir fakat eşit haklara sahiptirler. Engelli bireyleri yapamadıkları değil, yapabildikleri ile bizlere benzeye yanları ile gözlemlemek gerekir. Acıma duygusuna değil, sevgiye ihtiyaçları vardır. Umutlarına bir ışıkta biz yakalım. Bizleri yalnız bakmayan her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Nuri Özder, Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve her anımızı bizlerle paylaşan Foto Caner’e, Keşan Zihinsel Engelliler Derneğine, rehber personeline teşekkür ediyorum.”

Ayyıldız’ın konuşmasını tamamlamasının ardından 6-B, 7-B, 8-B, 9-B, 10-B ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Bilmece” adlı hazırladıkları müzikli dans gösterisini sundular.

Ardından 10-A sınıfı öğrencilerinin düzenledikleri“Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı gösteri sergilendi.

Sunulan gösterilerin ardından bayrak devir teslim töreni gerçekleşti.

Bayrak devir teslim töreni yapıldıktan sonra mezun olan öğrencilerden Cemal Can Vuran, mezuniyet konuşması yaptı.

“BİLİYORUZ Kİ VELİLERİMİZ HER ZAMAN YANIMIZDA OLACAKLAR”

Cemal Can Vuran’ın konuşması şu şekilde: “Hem mutlu hem hüzünlü olduğum gün, okul hayatı boyunca süren bu birliktelik bitiyor. Bu son geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak. Daha yolun başındayız, önümüzde aşmamız gereken yollar ve engeller var. Ben ve arkadaşlarım öğretmenlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, sonsuza kadar kalplerimizde taşıyacağız. Biliyoruz ki velilerimiz her zaman yanımızda olacaklar.”

Cemal Can Vuran’ın konuşmasını yapmasının ardından mezun olan öğrenciler keplerini attılar. Kep atma töreninin ardından toplu fotoğraf çekimiyle Sevim Yenice Konferans Salonu’nda gerçekleşen tören son buldu.

Tören saat 13.00’te Bendis AVM Cine Bendis’te, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı’nın da katılımıyla, Gazi Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, öğretmenleri ve velilerine sinema etkinliği gerçekleştirilerek son buldu.

Haber: Selen KURT

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.