Yukarı Çık
SARDOS’ta bayram coşkusu
12 Haziran 2019 Çarşamba 13:40:46
74 kez okundu.
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) dokuz günlük bayram tatilinde de etkinliklerine devam etti.

Bayram tatilini bölgesinde değerlendiren dernek üyeleri hafta boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Dernek üyeleri, bayramın üçüncü günü Çorlu Demir Pedal Bisiklet kulübünden gelen bisikletçi misafiri ile birlikte Keşan Gelibolu arasında günübirlik 145 km’lik bir tur gerçekleştirdi.  Tur sabah saatlerinde yol yarış bisikletleri ile Keşan'dan başladı.

Öğlen Gelibolu'ya varan bisikletçiler kısa bir öğle molasından sonra dönüş yaparak akşam üzeri tekrar Keşan'a ulaştılar.

Cuma günü de,  bir grup SARDOS üyesi davetli olarak Şarköy ilçesinde yapılan 2. Şarköy Motosiklet Festivaline katıldı. Üç gün devam eden festivalde çok keyifli anlar yaşayan ekip, motosikletliler için dünyanın merkezi olarak kabul edilen noktada Motosiklet heykelinin açılışına katıldı. Açılışa katılan kulüp ve dernekler ile birlikte, SARDOS adına kurdeleyi Dernek Başkanı Faruk Eker kesti. Festivale katılan SARDOS üyeleri pazar günü, Şarköy Motosiklet Kulübü üyeleri ve Başkan Ayhan Coşkun'a teşekkür ederek ilçeden ayrıldı.

Pazar günü de SARDOS bisikletçileri 80 km’lik bir dağ bisikleti turu gerçekleştirdi.

Zorluk derecesi 120 km’ye eşdeğer olan tur yolculuğuyla, Kılıçköy, Karlıköy ve Karatepe rotası takip edilerek Hızırilyas tepeye çıkıldı. Buradan Beyköy'e inen bisikletçiler tekrar Karatepe rotasını takip ederek Dişbudak köyüne geçti. Buradan Mercan göleti yanından Mercan köyü, kanal yolu, Çamlıca ve Bahçeköy istikametinden devam edilerek akşamüzeri Keşan'da turu bitirdiler. Tur arasında yağmur geçişine de yakalanan bisikletçilerin çamur ile birlikte zorlaşan parkura ve yorgunluklarına rağmen aldıkları keyif ve mutluluk yüzlerinden okunuyordu.

SARDOS yetkililerinin yaptığı açıklamada hafta sonları bu tür keyifli dağ bisikleti turlarının devam edeceğini ve doğa ile bütünleşmek isteyen tüm bisiklet tutkunlarını etkinliklerine beklediklerini bildirdiler.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.