Yukarı Çık
Keşan TSO Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu
12 Haziran 2019 Çarşamba 13:45:34
137 kez okundu.
Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) tarafından birçok farklı konularda eğitimler düzenlenmektedir.

Üyeler ile yapılan anketler ve web sitesinde yer alan anketler doğrultusunda eğitim planlamasını oluşturup, üyelere, üye çalışanlarına ve Keşan halkına mesleki ve kişisel gelişim konularında birçok eğitimler düzenlendi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Y. Murat Arıkan, eğitimlerinin bölgesel ekonomiye doğrudan ve dolaylı katkılar sağladığını belirterek, şunları kaydetti;

“Yapmış olduğumuz ve planladığımız gerçekleşecek tüm eğitimlerimiz, Odamız bünyesinde olduğu gibi birçoğu yerel, bölgesel ve ulusal kurum ve kuruluşlar ile işbirlikleri içerisinde düzenlenmektedir. Mesleki eğitimlerimiz, yerel olarak Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Mesleki Eğitim Merkezi, İş Kur Hizmet Merkezi, Trakya Kalkınma Ajansı ve oda üyemiz firmalarımız ve kurumlarımız ile ulusal olarak ise bağlı olduğumuz TOBB MEYBEM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Belgelendirme Merkezi) işbirliklerimiz ile eğitimlerimiz sürdürmekteyiz. Özellikle mesleki eğitimlerimiz oda üyelerimizin ve diğer işverenlerimizin ara eleman sorununa çözüm niteliğinde olarak ve yasal olarak mevzuat ve kanunlar ile üyelerimizin işlerini devam ettirmesi için zorunlu hale getirilen eğitim sertifikaları için eğitim veya sınavlar düzenlemekteyiz. Kişisel gelişim eğitimlerimiz ve diğer eğitimlerimiz ile de bölgesel ekonomiye, istihdama ve ticaretin gelişmesine doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamaktadır.”

Keşan TSO Eğitim Koordinatörü Kadir Can Tunç da konuyla ilgili olarak, Keşan TSO 2019 yılı 5 aylık faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak, şunları kaydetti;

“Keşan Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile her ay düzenli olarak yapmış olduğumuz gıda sektöründe faaliyet gösteren işverenlerin ve çalışanların zorunlu olarak alması gereken ‘Hijyen Eğitimi’, toplam 127 kişiye eğitim vererek, belgelerini verdik.

TOBB MEYBEM işbirliği ile 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilecek ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Sınavlarımız’ ile başarılı olan toplam 58 kişiye belgelerini verdik.

TOBB MEYBEM işbirliği ile yeni olarak mevzuat düzenlemesi getirilen ‘Emlak Danışmanlığı Sınavlarımız’ toplam 22 kişi ile gerçekleştirdik.

Mart ve Mayıs aylarında Keşan İş Kur Hizmet Merkezi işbirliği ile ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizi’ yaparak, toplam 60 kişiyi belgelendirdik.

Keşan İlçe Sağlık Merkezi işbirliği ile 10 ve üzeri çalışanı olan firmalarda en az 1 kişide olması zorunlu olan ‘İlk Yardım Eğitimimizi’ toplam 22 kişinin eğitimi tamamlaması ile belgelerini teslim ettik.

Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile oda üyelerimize ve kamu çalışanlarına yönelik ‘Proje Hazırlama Eğitimimizi’ toplam 28 kişinin katılımlarıyla gerçekleştirdik ve sertifikalarını teslim ettik.

Oda Üyemiz Bendis AVM işbirliği ile odamız üyesi firmaların çalışanlarına yönelik, bölgemizin konumu itibariyle komşumuz Yunanistan’dan gelen misafirlerimiz ile alışverişlerin kolaylaşması için ‘Günlük Yunanca Dil Kursu’muzu 2 aylık bir sürede toplam 135 kişi ile tamamlayarak, katılım belgelerini verdik.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ da ki birçok Odalarımızın ve Borsalarımızın işbirlikleri ile Oda ve Borsa personellerine yönelik, kurumlar arası yazışmaların elektronik ortamda sürdürülmesi için gerekli olan alt yapı için ‘EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) Eğitimlerimizi’ 28 kişinin katılımlarıyla tamamladık.

Keşan, İpsala Oda ve Borsalar, bölgemizdeki diğer kamu kurumları işbirliği ile ticareti geliştirmeye ve büyütmeye doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlayacak, ‘E-ticaret, Etkili İletişim, Sanayide Dijital Dönüşüm Eğitimleri’ ve ‘Yaş Pastalarda Denetimleri ve KOSGEB Destekleri’ hakkında bilgilendirme toplantılarımızı ve seminerlerimizi yoğun bir katılımlar ile gerçekleştirdik.”

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.