Yukarı Çık
Bilal Ergeç Parkı açıldı
9 Ağustos 2019 Cuma 10:40:13
244 kez okundu.
Merhum belediye meclis üyelerinden Bilal Ergeç anısına, Yeni Mahalle’ de Bilal Ergeç Parkı açıldı. 8 Ağustos 2014’ te yaşamını yitiren Ergeç’ in ölüm yıldönümüne yetiştirilen açılışa katılım yoğundu.

Açılışa, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP İlçe Başkanı Heves Yıldız, CHP Keşan Belediye Meclisi eski ve yeni üyeleri, CHP Edirne İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Mimar Şenol Yalı, Ergeç’in eşi Hülya Ergeç, ve kızları Aysima Ergeç, Aybüke Çakır, damadı Mehmet Akif Çakır, siyasi parti temsilcileri, bazı Keşan mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Helvacıoğlu: “Bilal Ağabeyi çarşı çıraklığımdan tanıyorum”

Açılışta konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu “Sevgili misafirlerimiz ben hepinizi öncelikle saygıyla selamlıyorum. Bugün anlamlı ve onurlu bir gün.  Ergeç ailesiyle beraber olduğumuz bugün Bilal Ergeç Parkı’ nın açılışını gerçekleştireceğiz. Parkın yapımında, geçmiş dönemde emeği geçen tüm belediye başkanlarına ve personeline çok teşekkür ediyorum. Seçimlerden sonra parkları gezmek istedim. İnanın en güzel parkın burası olduğunu görünce duygulandım. Sonra Alaaddin abilerle( Öztürk), meclisimizle, bu parkın anlamlı bir günde açılması gerektiğine inandık. CHP’ li meclis üyelerimizin fikriyle, ortak bir karar alarak açılışı bugüne denk getirdik. Bugün Bilal Abimizin 5. Ölüm yıl dönümü. Allah rahmet eylesin. Gani gani dualarımız kabul olsun. Şahsım olarak ta Bilal Ağabeyi, çarşı çıraklığımdan, kalfalığımdan hep görür ederdim. Kendisiyle sohbetlerimiz olurdu. Kıymetli eşi yanımızda. O da benim kıymetli eşimin komşusuydu. Söylenecek hiçbir şey yok ama, şu var; gözyaşlarımız yerine, bugün onu dualarımızla, bugünü onurlu bir gün ilan ederek, Keşan’a onun adına bir dinlenme noktası, bir park, Yeni Mahalle’ ye yakışan bir park açılışına vesile olmanın, belediyemiz adına memnuniyetini duyuyorum. Geçmiş dönem meclis üyemiz Bilal Ağabeye hizmetleri için Belediyemiz adına hakkımız helal olsun. Dualarımız kabul olsun. Ben şu an burada bizlerle olduğuna inanıyorum. Bu vesileyle gelecek bayramımızda hepimize hayırlı olsun” dedi

Helvacıoğlu’nun konuşmasından sonra dua okunup kurdele kesildi. Kesilen kurdeleden sonra, park dolaşıldı ve Başkan Helvacıoğlu tarafından Bilal Ergeç Parkı tanıtıldı. Yapılan tanıtımın ardından açılışa katılanlara kahvaltı ikram edildi.

Yeni Mahalleliler mutlu

Bir süredir açılışa hazırlanmasıyla birlikte aktif olarak hizmet vermeye başlayan parkın açılışını Yeni Mahalle sakinleri mutlulukla karşıladı. Parkın yeşil alanları, spor aletleri, sosyal alanları vatandaşları tatmin etti. Vatandaşlar spor aletlerinde sabah sporu yaptılar.

Haber: Gürkan Altın

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.