Yukarı Çık
Kocaman, bayram alışverişi yapacak vatandaşlara seslendi: "Haydi bu bayram alışverişinizi yerel esnafınızdan yapın"
9 Ağustos 2019 Cuma 10:44:42
249 kez okundu.
Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, Keşan'daki esnafın, Kurban Bayramı nedeniyle alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için hazırlıklarını tamamladığını dile getirdi.

Kocaman, Kurban Bayramı öncesinde, bayram alışverişi yapacak olan vatandaşlar için haftalar öncesinde hazırlıklarına başlayan yerel esnafın hazırlıklarını günler öncesinden tamamladığını söyledi. Kurban Bayramı öncesinde, özelikle tatlı, şekerleme, gıda ve giyim kuşam olmak üzere her sektörden esnaf ve sanatkârın alışveriş için misafirlerini beklemeye başladığını kaydeden Hasan Kocaman, "Kurban Bayramı alış verişlerinde özellikle çocuklu aileler için ayakkabı ve giyim kuşamın önemi son derece büyük. Sayıları hızla artan AVM'lerle birlikte rekabet şansı hayli azalan esnaf ve sanatkârlarımız için bayramlar bir fırsat. Bu anlamda esnaf ve sanatkârlarımız da bayram alışverişlerinde müşteri memnuniyetine önem vermeli. Esnafımızın, tüketicilere rahat alış veriş imkânı sunmalarını bekliyoruz. Müşteri memnuniyeti, satışın gerçek yükünü taşıyan omurgasıdır. Eğer esnafımız müşteri sadakati ve müşteri memnuniyeti oluşturamazsa, müşterilerini kaybederler. Esnafımızın amacı müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yeni müşteri kazanmak, eskisini elde tutmanın beş katına mal olur. Bu nedenle müşteri ile ilişki çok önemlidir." dedi.

"Bayram alışverişinizi, iyi günde kötü günde yanınızda olan düğününüzde cenazenizde sizinle birlikte olan sizinle ağlayıp sizinle gülen içinizden çıkmış eşiniz dostunuz yerel esnafınızdan yapın"

Sözlerinin son bölümünde, esnaflara uyarılarda da bulunan Kocaman, "Bayramda öncesinde yaşanacak yoğunluk nedeniyle esnafımızdan ayrıca işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamaları, şüpheli davranışlar sergileyen şahıslara dikkat etmeleri, çarşı ve pazarlarda yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimizin de alışverişlerinde kent ekonomisine katkı sunulması, kent ekonomisinin güçlendirilmesi adına yerel esnafı tercih etmelerini bekliyoruz. Haydi bu bayram alışverişinizi, iyi günde kötü günde yanınızda olan düğününüzde cenazenizde sizinle birlikte olan sizinle ağlayıp sizinle gülen içinizden çıkmış eşiniz dostunuz yerel esnafınızdan yapın." diye konuştu.

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.