Yukarı Çık
Bayram trafiğine dikkat
9 Ağustos 2019 Cuma 10:46:10
251 kez okundu.
Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Kurban Bayramı tatilinde yola çıkacak sürücülere, kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

. Bayram tatilleri süresince karayollarındaki trafik yoğunluğunda önemli oranda artış olduğunu dile getiren Demirkan, “Trafik yoğunluğu ile birlikte trafik kazaları da artmakta, bu kazalar sonucunda birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya hayatının geri kalan bölümünü engelli olarak sürdürmek zorunda kalmaktadır. Son yıllarda bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süreleri ile ilgili kurallara sürücülerimizin uymamalarından kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Özellikle sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerinin yoğunlaştığı ve doğu istikametine gidişte, güneşin de etkisiyle sürücüler olumsuz etkileniyor. Sabah 04.30-06.30, batı istikametinde ise akşam günbatımında 18.00-20.00 saatlerinde, uzak yerlerden gelen sürücülerimizin, uyku ve yorgunluğunun bir nebze de olsa giderilmesi için hem aracın iç mekânındaki havayı değiştirmek, hem de hareket ederek kan dolaşımını normale döndürmek için müsait noktalarda araçlarından inerek kısa süreli de olsa dinlenmeleri yararlı olacaktır.” dedi.

HIZ LİMİTLERİNE UYMA KONUSUNDA UYARI YAPILDI

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla ek görevlendirilmeler yapılarak alınan trafik tedbirlerinin artabileceğini bildiren Demirkan, sözlerini şöyle noktaladı: “Meydana gelmesi muhtemel kazaların önüne geçmek amacıyla; trafik kazalarının en önemli sebeplerinin başında hız ihlali geldiğinden vatandaşlarımızın kanunda belirtilen hız limitlerine uymaları; Araç sürücülerinin emniyet kemerlerini takmaları ve yolcularına taktırmaları en önemli güvenlik tedbirlerinin başında geliyor. Motosiklet sürücülerinin ve yolcularının hayati önem taşıyan koruma başlıklarını takmaları; kendi canlarını ve başkalarının canlarını tehlikeye atmamak için alkollü olarak araç kullanmamaları; araçlarda bulunan sis farlarını trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemek için uygun koşullarda yakmaları; tüm trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz etmektedir.”

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.