Yukarı Çık
Keşan'da 13 bin 22 öğrenci için ilk derz zili çaldı
10 Eylül 2019 Salı 10:57:36
78 kez okundu.
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı, Keşan'daki okullarda çalan ilk ders zilinin ardından, 13 bin 22 öğrencinin sınıflarındaki yerlerini almasıyla başlarken, İlköğretim Haftası nedeniyle dün Anafartalar İlkokulu'nda tören düzenlendi.

Saat 09.30'da, başlayan programa; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Bnb. Ahmet Barış Ulucanlı, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Partili Üyeleri Halil Bayazıt ile İsmail Keleş, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açış konuşmasını Okul Müdürü Necdet Şen yaptı.

Şen: "İçinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözülebileceğine ve ülkemizin aydınlık, mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır"

Geleceğin teminatı körpe fidanlara ilk can suyu olarak eğitim vermeye başlayacakları İlköğretim Haftası'na erişmenin mutluluğunu ve heyecanı içerisinde olduklarını dile getiren Şen, "İçinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözülebileceğine ve ülkemizin aydınlık, mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır. Değerli veliler; bizlere emanet ettiğiniz değerli varlığınızın ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Sizlerle birlikte sürekli iletişim içinde, yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz." dedi.

YENİ DÖNEM ŞİİRLERLE BAŞLADI

Okul Müdürü Necdet Şen'in konuşmasından sonra, öğrencilerden İdil Bilgin, "Okula dönmez" adlı şiirini okudu. Öğrencilerinden Masal Çabuk'un "İki Yuva" adlı şiirini okumasıyla devam eden programda, öğrenciler Şevval Boyalık ve Doruk Arabacı, eğitim ile ilgili özlü sözleri okudular.

SAZ: "1052 ÖĞRETMEN VE 13022 ÖĞRENCİMİZLE DERS BAŞI YAPIYORUZ"

Programın devamında söz alan İlhan Saz, yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi; "Hedefi; ülkesi ve milletini seven, dünyayla, kendisiyle ve çevresiyle barışık, öğrenmeyi öğrenen, uzlaşmacı, yapıcı, yenilikçi, değişimci insanlar yetiştirmek olan eğitim ve öğretim sürecinin bir yenisinde yine birlikteyiz. Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında 75 resmi ve özel okul, bin 52 öğretmen ve 13 bin 22 öğrencimizle ders başı yapıyoruz. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim; sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır. Okullarınızda, birlikte olmayı, dayanışmayı öğreniyor, hoşgörüyü, sevgiyi paylaşıyor, bilgi dağarcığınızı zenginleştiriyorsunuz. Okulunuz sizin bu değerlerinizi, bilgileriniz pekiştirdiğiniz, dostluklar ve arkadaşlıklar edindiğiniz yuvanızdır, evinizdir. Okulunuzun bütün imkânları, sizlerin daha iyi yetişmesi için, yani sizin içindir. Başarıyı yakalamak için planlı, düzenli olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Unutmayınız ki kendinizi iyi yetiştirme mücadelesi sırasında hep yanınızda olacağız. Bu uğurda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmak için büyük bir gayret göstereceğiz. Bütün bunlara karşılık sizden beklediğimiz sadece çalışmanızdır. Yeteneklerinizi keşfedin ve kendinizi çok yönlü yetiştiriniz ve bol bol kitap okumayı asla unutmayınız. Değerli Meslektaşlarım; sizler öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik ediyorsunuz. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakarlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkı olacağının farkındayız. Bizler de sizlerle beraber başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Kıymetli Velilerimiz; Aile yuvasından sonra çocuklarınızın yoğrulduğu, eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulunuzla, sürekli iletişim içinde kalmalısınız. Öğrencilerimizle ne kadar ilgilenirsek ona ne kadar zaman ayırırsak gelecekte onların daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır. Başarının bir ayağı olan siz kıymetli velilerimizin okulla işbirliği ve iletişimi bu açıdan çok önemlidir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarına, Keşan'a, ülkemize; sağlık, başarı, huzur ve umulan güzellikleri getirmesini diliyorum."

AKSAL: "ÖĞRETMENLERİMİZ; EN AĞIR YÜK SİZLERE DÜŞÜYOR"

Programda son olarak Fatma Aksal söz aldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması dileğinde bulunan Aksal, "Öğrencilerimiz güzel şiirleri ve anlamlı sözleri paylaştılar. Türkiye genç ve dinamik bir nüfusa sahip bir ülke. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine ve hükümetimizin 2023 hedeflerine ulaşmak için nitelikli ve kaliteli bir eğitime ihtiyacımız var. Öğretmenlerimiz; en ağır yük sizlere düşüyor. Biz bu hedefimize ulaşmak için okulumuz hizmetlisinden, öğretmenimizin, velimizin, belediye başkanımızın yanındayız. Yeni eğitim-öğretim yılı tüm ülkemize hayırlı olsun." diye konuştu.

İLK ZİL ÇALDI

Tören; yapılan konuşmaların ardından, öğrenciler, öğrencilerin, Nuri Özder, Fatma Aksal, Mustafa Helvacıoğlu, Mehmet Tekin ve İlhan Saz'açiçek vermesiyle devam etti. Tören; protokol üyelerinin ilk ders zilini çalmasıyla sona erdi.

Haber: Gürkan Altın

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.