Yukarı Çık
CHP 96. Kuruluş yıl dönümünde Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı
10 Eylül 2019 Salı 11:07:10
148 kez okundu.
Cumhuriyet Halk Partisi, parti kuruluşunun 96.yıldönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte, dün saat 10:00’da Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Etkinliğe Geçmiş dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve Eşi Şengül Özcan, CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Yıldız, Gençlik kolları başkanı Emre Şevik, geçmiş dönem belediye başkan adayı Şenol Yalı, Chp’li Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Etkinlik başlangıcında 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Başkanı Heves Yıldız kendisine yardımcı olan gençlik kolları üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Çelenk konulmasının ardından bir konuşma yapan Heves Yıldız’ın konuşması şu şekilde;

“Temelleri Türk Ulusu’nun kurtuluş mücadelesinden gelen Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923 tarihinde, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetlerinin devamı olarak Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, ülkemizin en köklü partisidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partidir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet devrimlerini hayata geçirmiştir. Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, özgürlüğünü ve ulusal birliğini sağlamış partidir.

Partimiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek siyasi partilerin demokratik toplum ve devlet hayatındaki önemini anlatmak istemiştir. Çok partili siyasi hayata geçilmesi için büyük çaba sarf etmiştir. “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek demokrasinin teminatının ifade özgürlüğü olduğunu daha o günlerden saptamıştır.

CHP, kararlılıkla ülkemizde tam bağımsızlığı, özgürlükleri, laikliği, demokrasiyi, adaleti, hukukun üstünlüğünü savunmaya, çağdaşlaşmayı ve Cumhuriyete yönelik tüm gerici tehditlere karşı durmayı sürdürecektir. Emperyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkamadığı tek kale olarak varlığını sürdürmekte ve tek iktidar alternatifi olarak mücadelesine devam etmektedir.

Bu inanç ve kararlılıkla partimizin kuruluş yıldönümünde, başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakar üyelerine, yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Haber: Gürkan Altın

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.