Yukarı Çık
Kumdere suyu 10 gün içinde yeniden vatandaşın hizmetinde olacak
11 Eylül 2019 Çarşamba 11:36:58
44 kez okundu.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da vatandaşlarınbüyük bir kısmının içme suyu ihtiyacını karşıladığı Kumdere’deki kuyulardan gelen Terfi 3’tekiçeşmede yapılan düzenleme çalışmalarının çok hızlı şekilde devam ettiğini ve kısa süre içinde bu noktadan hem de daha güzel bir ortamla yeniden vatandaşların su ihtiyacını karşılayabileceğini bildirdi.

Terfi 3’teki çalışmaların kısa zaman sonra tamamlanacağını belirten Başkan Helvacıoğlu, “Terfi 3’teki çeşmemiz Hayırsever İş Adamımız Hayati Bingöl tarafından yaptırılıyor. Biz bu çeşmeyi kapatmayacağımızı, daha da iyileştirip vatandaşımızın hizmetine sunacağımızı söylemiştik, sözümüzü tutuyoruz. Çeşmenin amacına uygun kullanımını bu düzenleme ile sağlamış olacağız. Bu alana oyun gurubu, kamelya ve oturma bankları da koyuluyor. Peyzaj ve çevre düzenlemeleri de tamamlandıktan sonra çeşmemizi 10 gün içinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, Terfi 3’teki çeşme haricinde Sarıkız Çeşmesi’ni de tam manasıyla faaliyete geçireceklerini dile getirdi.

Sarıkız Çeşmesi’nin tarihi açıdan çok önemli bir anlamı olduğunu kaydeden Helvacıoğlu, bu çeşmeye giden yolda düzenleme çalışması yapılacağını, çeşme alanında da modernizasyonla birlikte iyileştirme çalışmaları yapılacağını bildirdi.

Başkan Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da mahalle çeşmelerinde de en kısa zamanda iyileştirme ve düzenleme faaliyetlerine başlayacaklarının altını çizdi.

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.