Yukarı Çık
Amatör Spor Haftası başladı
8 Ekim 2019 Salı 11:43:16
84 kez okundu.
7-13 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş ile başlarken, yürüyüşün sona erdiği Keşan Belediyesi Atatürk Stadı'nda konuşan Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, Keşan'da artık hemen hemen her branşta spor yapabilecek ve yaptırabilecek antrenör ve mekana sahip olduklarını söyledi.

Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'nda kortej oluşturuldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Parlak ve Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Keşan'daki spor kulüpleri ile okullardaki spor aktivitelerinde yer alan öğrenciler ve Gençlik Merkezi üyelerinin de katıldığı kortej, saat 13.00 sıralarında, Uğur Mumcu Caddesi ve Anafartalar Caddesi üzerinden, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş, Atatürk Stadı'nda sona erdi.

Çimen: "Bizler biliyoruz ki insanlarımız spor yapmak istiyor; sizlerin spor yapabilme olanağı İlçe Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız ve spor kulüplerimizin imkanları ile gerçekleştiriliyor" Buradaki tören, saygı duruşunda bulunulmasından sonra İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Tören, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen'in, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasıyla devam etti. Amatör Spor Haftası'nın 7-13 Ekim tarihleri arasında kutlanacağını dile getiren Çimen, "Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası, bu yıl da tüm yurtta 7-13 Ekim tarihleri arasında kutlanacağından, bizler de ilçe amatör spor tertip komitesi ve spor camiası olarak hafta boyunca çeşitli sportif ve kültürel etkinlikleri sunmak üzere programlarımızı hazırlamış ve az önce hep birlikte yapmış olduğumuz yürüyüş ile de haftaya başlamış bulunmaktayız. Sevgili spor severler, Amatör Sporu sporun temeli olduğu, spora yeni başlayan herkesin hangi yaşta olursa olsun, maddi bir beklentisi olmadan, sevdiği işi, sevdiği için yapan, temelinde; aşırı heyecan ve tanımsız bir ruhun yattığı ve bu duyguları yaşayan ve yaşamak isteyen tüm spor sevdalılarının, ulaşılması olağanüstü haz veren uğraşısı ve insan sağlığının temel bir gereksinimi olarak da tanımlayabiliriz. İşte bu noktada, bu tür etkinlikler çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Gençlerimizin zararlı alışkanlıklarından uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta etkinlikleri boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır. Ayrıca sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz. İlçemizde de spor birçok zorluğun üstesinden gelebilir, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Evet bizler biliyoruz ki insanlarımız spor yapmak istiyor; sizlerin spor yapabilme olanağı İlçe Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız ve spor kulüplerimizin imkanları ile gerçekleştiriliyor. İlçemizde artık hemen hemen her branşta spor yapabilecek ve yaptırabilecek antrenör ve mekana da zaten sahibiz, yani bu konuda aslında avantajlıyız. Buradan tüm Keşanlıları 7’den 70’e spor yapmaya, spor tesislerimizi kullanmaya ve eğitim hizmetlerimizden faydalanmaya davet ediyor, daha çok amatör ruhla spor yapmak isteyen sevdalılarımız için, daha çok katılım beklediğimizi ilan ediyor, sporun mutfağında ve direksiyonunda olan, başta antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerimiz, kulüp yöneticilerimiz, birlikte çalıştığımız tüm arkadaş ve paydaşlarımız ile, sporu spor yaparak ayakta tutan tüm sporcularımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Tekrardan hepiniz hoş geldiniz." dedi.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Çimen'in yaptığı konuşmanın ardından, Halk Oyunları Ekibi tarafından, Edirne yöresine ait halk oyunları gösterisi sunuldu. Keşan Gençlik Merkezi Spor Kulübü Atletizm takımının yarışı ile devam eden törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Genç Ordu Spor Kulübü takımları arasında gösteri maçı yapıldı. Etkinlikler, hafta boyu devam edecek.

Haber: Nazan Özdilek

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.