Yukarı Çık
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İpsala’da...
30 Kasım 2019 Cumartesi 10:59:42
172 kez okundu.
* TANAP Avrupa Bağlantısı açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımı ile bugün saat 14.00’te İpsala’ya bağlı Sarıcaali köyündeki TANAP MS4 Ölçüm İstasyonu'nda yapılacak.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Avrupa Bağlantısı açılış töreni, bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımı ile yapılacak.

İpsala’da gerçekleştirilecek tören, saat 14.00’te başlayacak.

Törene ayrıca; Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Şefik Caferoviç, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Sırbistan Meclis Başkanı Maja Gojkovic, Kuzey Makedonya Başbakan Yardımcısı Koco Angjushev ve Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Kostis Hatzidakis de katılacak.

TANAP projesiyle, Azerbaycan’ın Şah Deniz Sahası’nda üretilen doğal gazın Türkiye ile birlikte Avrupa’ya taşınması amaçlanıyor. Giriş noktası Gürcistan-Türkiye sınırında yer alan Ardahan-Posof, Avrupa’ya çıkış noktası ise Türkiye-Yunanistan sınırındaki Edirne-İpsala olan boru hattı, Türkiye’de toplam 20 ilden geçiyor.

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.