Yukarı Çık
SP İl Başkanı Demirkan, engellilere engelsiz bir yaşam diledi
2 Aralık 2019 Pazartesi 10:44:58
48 kez okundu.
Saadet Partisi (SP) Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, engelli vatandaşların yaşadığı problemlerin, toplum olarak ortak çaba gerektiren konular olduğuna dikkat çekti.

Ali Demirkıran, mesajında şunları ifade etti: “Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlarımıza acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle engellilerimize hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine de önem verilmelidir.”

Nüfusumuzun yaklaşık %12’sinin engelli olduğuna dikkat çeken Demirkıran, “Engellilerin  herkes gibi 365 günü yaşadığı gerçeğinin görmezden gelinerek sadece 1 gün için gazete, TV ve kamuoyunda gündeme getirilmekle yetinilmemeli. Engelliler ile ilgili politikalar, sadece engellilerin insani haklarını ve sosyal güvencelerini sağlamakla sınırlı olmayıp, aynı zamanda engelliliğine neden olan etmenlerin çözümünü de kapsamalıdır. Engellilerimiz, halka hizmeti hakka hizmet esasından gören, anlayan, icra eden bir yönetim bekliyor. Şunu da unutmayalım ki, engellilerimizi, sosyal yaşama ve topluma kazandırmak bizler için insanlık görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.