Yukarı Çık
İl MHP Başkanı Tercan, tüm Alevileri MHP İl Teşkilatına davet etti
2 Aralık 2019 Pazartesi 10:53:00
58 kez okundu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada, MHP’nin Alevileri bağrına basan ve kucaklayan bir fikre sahip olduğunu bildirerek, tüm Alevileri MHP İl Teşkilatına davet etti.

Tercan, açıklamasında şunları ifade etti: “Onlar; Sarıkamış'da zemheri de, Çanakkale'de dört mevsimde, Millî Mücadele de' ise her Cephede'dirler. Karadeniz'de ‘Çepni’, Doğu’da ‘Türkmen’, Ege'de ‘Tahtacı’, Anadolu'da kimi zaman ‘Aşiret’, Ecek kimi zaman ‘Kızılbaş’, kimi zaman da Alevi dediklerimiz Türk'ün özbe öz ‘Oğuz Boyu’ndan olan güzide insanlardır. Hz Muhammed'i ‘Peygamber’, Hz. Ali'yi ‘Pir’, On İki İmamı ‘Düstur’, Ehlibeyti ‘Şair’ edinmişlerdir.

Düş üncelerin de, sosyal ve içtimai yaşantılarında İslam Tasavvuf Felsefesinin inanç ve ahlak boyutuna fazlasıyla önem vererek, ‘Eline, beline, diline’ hakim olma şuuru ile yaşamayı ve yaşatmayı ilke edinmişlerdir.

Hassasiyet ve adalet anlayışları, Cem Evlerindeki icra ettikleri ‘M üsahiplik’ Cemi'nde, kapılarını ve gönüllerini ‘Hırsıza, katile, yolsuza ve de düşküne’ tamamen kapatarak camianın kirlenmesine asla müsaade etmezler.

Sazın s özün ve muhabbetin, semah dönerek vücut bulması, Muhammed ve Ali'nin isimleri her geçtiğin de dökülen gözyaşları, İslam’a bağlılık ve hürmetlerinin en güzel tezahürüdür.

Aleviler, bu m übarek coğrafyada içinde yaşattıkları, vatan ve memleket sevgisi ile yoğrulmuş, Türk’ün örf ve adetini özümsemiş, İslamı kendi kültür ve değerleriyle güzelleştirerek inancımızın zenginleşmesine neden olmuşlardır.

Tarihin hiçbir döneminde milletine ve devletine asla ihanet, delalet etmeden ve husumet beslemeden etle tırnak olmayı bilmişlerdir.

Alevi kardeşlerimiz ve dostlarımız hakkında, art niyetli ve önyargılı itibarsızlaştırma düşünceleri ve çirkin politikalara meze edilmek istenmeleri bu Ülkeye yapılacak en büyük kötülük olarak görmekteyim.

Onlar... Bizim gözümüz de, Hacı Bektaşi Veli’nin Anadolu'yu ‘T ürkleştirmek ve İslamlaştırmak’ üzere çıktığı bu mübarek yolunu yol bilenlerle, Pir Sultan’ın hakka teslimiyetin deki incelik şuuruyla ‘Evveli Muhammed, Ahirim Ali’ diyen Can’lardır.

MHP, insan sevgisine önem veren... MHP, dini, insancı, yaşantısı, k ültürü neyse saygı duyan.. MHP, her kesime kapılarını açan ve kucaklayan bir fikri misyona sahiptir. MHP; Alevisiyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkezi ile bütünleşmiş, bağrına basmış ve her kesimi bir bütün olarak kabul etmiş bir siyasi partidir.

Edirne'de yaşayan t üm Alevi kökenli kardeşlerimi, MHP İl Teşkilatımıza davet ediyorum. Çünkü Alevi kardeşlerimiz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olup, bu ülke için çok bedeller ödeyen asil ruhlu, erdemli ve vatan sever yiğit insanlardır.”

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.