Yukarı Çık
SP İl Başkanı Ali Demirkıran: “Cezalara, harçlara, vergilere %22.58, asgari ücrete %15 zam!”
31 Aralık 2019 Salı 11:01:24
268 kez okundu.
Saadet Partisi (SP) Edirne İl Teşkilatı, yılın son aylık İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi.

29 Aralık 2019 Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya; il ve ilçe teşkilatlarının Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Geride bıraktığımız Aralık ayında gerçekleştirilen faaliyetlerin ele alındığı toplantıda birimler bir aylık faaliyetleri ile ilgili rakamlarla ve görüntülü sunumlar yaptı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Ali Demirkıran, planlı ve disiplinli bir şekilde çalışan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Saadet Partisi’nin gayesi önce ülkemizde, sonra da tüm dünyada huzur, barış, adil paylaşım ve her insanın insanca yaşamasının sağlanmasıdır. Bunun için de hiçbir dünya menfaati beklemeden bütün gücümüzle çalışarak adil bir düzen kurmaktır.” dedi.

EMEKLİYE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

7 milyon işçiyi kapsayan zam konusuna da değinen Demirkıran, “Adalet ve kalkınma bu hükümetin sadece isminde var. Hiçbir uygulamasında yok. Açlık sınırının altında maaşla çalışan insanımıza %15 zam yapıldı. Halbuki, 2020 yılı için ‘Yeniden Değerleme Oranı’ %22,58 olarak açıklandı. Vergiler, harçlar, para cezaları bu orana göre arttırılacak.  Ama onlara bakarsanız enflasyon %12 imiş de asgari ücretliye enflasyon miktarından %3 de fazla vermişler! İşlerine geldiğinde enflasyonu düşük, gelmediğinde ise yüksek gösteriyorlar. Aslında bu kendini yalanlamaktır. Enflasyon 12 ise niçin vergi, ceza ve harçlara 22.58 oranında zam yapıyorsun? Şimdi emeklilere yapılacak zam belli olacak. Emekliyi kredi kartına mahkum eden, neredeyse her emeklinin maaş karşılığı kredi almak zorunda kaldığı ülkemizde emeklinin nefes almasını sağlayacak bir artış mutlaka yapılmalıdır.” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Ali Demirkıran’ın konuşmasının ardından ilçe başkanları, ilçeleri ile ilgili çalışmaları anlatarak, dilek ve temenniler alındıktan sonra toplantı sonlandırıldı.

Haber Merkezi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.