Yukarı Çık
Bircan, herkesi adalet yürüyüşüne davet etti
23 Haziran 2017 Cuma 11:02:21
11173 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşüne, herkesi davet ederek, “Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü bu ülkede yaşayan herkes içindir. Adaleti yok edenler, toplumumuzun geleceğini çalmaktadır. Bu yüzden toplumumuzun her kesiminden insanımızı yürüyüşümüze davet ediyorum” dedi.

Bircan, yürüyüşün her geçen gün daha geniş kitlelerin katılımları ile devam ettiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkede adaleti yok eden saray ve AKP. Bir toplumda adalet yok olursa her şey yok olur. Bu yüzden Sayın Genel Başkanımızla birlikte yürüyoruz”

CHP’li Bircan, “Sanatçılar, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, sendikalar, Soma’da kaybettiğimiz madencilerimizin yakınları, toplumun her kesiminden insan ve AKP mağdurları bizimle birlikte yürüyor. Adalete yürüyorlar. Genel Başkanımızın yürüyüşü milyonların sessiz çığlığına ses oldu” ifadelerini kullandı.

Ankara’dan başlayan Adalet yürüyüşünün bayram dâhil Maltepe Cezaevine kadar aralıksız devam edeceğinin bilgisini de veren Bircan, şunları kaydetti: “Milyonların sesi olarak, adalet isteyenlerden aldığımız güçle yürüyoruz. Devlet ancak adalet varsa ayakta durur. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşasın diye yürüyoruz”

Erdin Bircan Adalet yürüyüşü çağrısını yineleyerek, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, hak olmaz, devlet olmaz. Adalet için yürüyüşümüze duyarlı tüm yurttaşlarımızı davet ediyorum”

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.