Yukarı Çık
Hakan Özkan, olağanüstü genel kurulun iptali ile ilgili konuştu
23 Haziran 2017 Cuma 11:23:31
11307 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Özkan, dün, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin,19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptali ve bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespiti kararına dair açıklamalarda bulundu.

Özkan, “FETÖ ve ekibinin, hâkimlerinin veya dış güçlerin yıllardır Milliyetçi Hareket Partisi’ni ele geçirmek ve etkisiz hale getirmek gibi bir projesi var. Bu, yıllardır devam ediyor. 80 öncesi de bu vardı; ‘Türkiyesiz Türk milliyetçiliği’. 80 darbesinden sonra yine Türkiyesiz Türk milliyetçiliği söylemleri oldu. Devamında Büyük Birlik Partisi’nin kurulması, Muhsin Yazıcıoğlu ve ekibinin partiden ayrılması, bunlardan sonra kaset komploları, 1 Kasım seçimleri sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’ne yapılmak istenen korsan kurultay bir projenin parçası. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinin dünden bugüne dimdik arkasında duran tek siyasi parti. Milliyetçi Hareket Partisi’ni tasfiye etmek, Türkiye’yi teslim almak isteyen güçler en önemli direnç kaynağı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ni görüyor. Bunu da etkisiz hale getirmek için her şeyi deniyorlar. Bunu böyle değerlendirmek lazım.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi, 48 yıldır çizgisinden sapmadan, taviz vermeden Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm değerlerine sahip çıkarak mücadelesine devam ettiğini ifade eden Hakan Özkan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ülkücülerin partisi ellerinden alınmak istendi. Buna ‘Dur’ dediler. Bu, yargı yoluyla yapılmak istendi. FETÖ’cü hâkimler tarafından böyle bir uğraş oldu. Ülkücüler direndi ve kazandılar. Bu işin yolu bellidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yetkili kurumları bellidir. Bunun üzerinden siyaset yapmak lazım. Mahkeme de kararını açıkladı ve korsan kurultay iptal edildi. Önemli olan buydu. Ülkücüler kendi kurultayını yapacak. Partilerine sahip çıktılar, Türkiye’ye sahip çıktılar.”

Esin TEKİN KARA

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.