Yukarı Çık
“Hamle Sırası Enez’de” satranç turnuvası düzenlendi
28 Şubat 2017 Salı 11:01:39
254 kez okundu.
25 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılan Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç turnuvası sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “Hamle Sırası Enez’de” Satranç Turnuvası için 3 farklı kategoride 85 kişi başvuru yaptı.

25 Şubat Cumartesi günü saat 09.30 – 10.00 saatleri arasında yapılan kayıt kontrol sonrasında 63 sporcu kesin kayıt yaptırarak yarışmaya katıldı. Saat 10.30’da başlayan turlar gün boyunca sürdü ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuvanın açılış hamlesini yapan Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz tüm sporculara başarılar diledi.5 tur oynanan turnuvanın sonucunda küçükler, yıldızlar ve genel kategoride dereceye giren sporculara nakdi ödül, madalya ve tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Enez İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Uzun: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman ilçemiz ve öğrencilerimiz için buna benzer faaliyetlerin destekçisi olduk. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bunun bilincinde olarak çocuklara yönelik sosyal etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Çok güzel bir turnuva olduğunu belirten Turnuva Direktörü Umut Güney turnuva ile ilgili detayların enezsatranc.wordpress.com adresinden öğrenilebileceğini dile getirdi. Güney, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.