Yukarı Çık

GÜLE GÜLE VAHİT ABİ!

20 Ekim 2018 Cumartesi 11:05:28
125 kez okundu.

Sevgili Vahit Ağabey, gittiğin cennette beni duyduğuna inanıyor ve sana yazıyorum..

 Anımsar mısın, Galatasaray’ın “Karınca Ezmez Şevki” lâkaplı bir amigosu vardı.. Dünya tatlısı ve sosyal yaşamında çok sakin biriydi. Ancak; tirübünlere çıktığında başka bir adam olur ve tirübünleri coştururdu!

Seni biraz da olsa O’na benzetiyorum! Genel olarak yaşamında çok sakin biri olmakla beraber, konuşmaya başladığında kitleleri etkileyen düşüncelerin ve sahip olduğun insani değerler ile seni dinleyenleri düşündürür ve hatta coştururdun. Bu coşkuyu sadece düşüncelerin ve sözlerin ile yaratmakla yetinmez, uygulamalarınla da örneğin; açtığın fotoğraf sergilerin ile etrafını coştururken, düzenlediğin “Şarap Geceleri” ile de; etrafındaki kişilerin sevgi ve kardeşlik bağı içersinde olmasını sağlardın.

Ama be ağbi; bir insan bu kadar insan sevgisiyle dolu olup, insanları bu kadar sever ve bir tanesini bile incitmekten kaçınabilir mi? Sen, doğal yapın gereği, belki de bilmeyerek; ne yaptın biliyor musun? İnsanları iyiliğinle, sahip olduğun insan sevginle, düşünmeye ve insanları sevmeye yönelttin.

Biliyorsun değil mi? Senin sevgi dağarcığından geçen veya ders alan insanlar; senin, aramızdan ayrılma törenine büyük bir istek ve coşkuyla katıldılar.. Bir insanın bu kadar çok seveninin olması ne güzel bir şey! Bunu fark ettin değil mi?

Sevgili Vahit Abi; senden ayrılalı henüz iki gün oldu ve seni, sözlerini, insanlara yaklaşımınla ilgili düşüncelerini özlemeye başladık bile!

Sevgili Vahit Abi, seni hiç ama; hiç unutmayacağız. Geride bıraktığın boşluğu doldurabilirsek, ne mutlu bizlere!

Ha! Bir de şunu söylemek isterim: Yol arkadaşın sevgili Nezahat Abla “Cumhuriyet Gazetesi” almaya devam edecek ve düşünce ve yorumlarıyla seni habersiz bırakmayacak!

Bana gelince: Fotoğraf serginin bir kitap haline getirme projemizi gerçekleştirmek istiyorum.

Güle güle Vahit Abi; eğer Tanrı izin verirse, cennetinde buluşmak umuduyla, hoşça kal..

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.