Yukarı Çık

İKİ KADIN, BİR BAŞKAN

18 Ocak 2019 Cuma 09:52:38
181 kez okundu.

Uzunköprü'mün iki kadın adayı var.

AKP li Azbiye Ataş ile CHP li Özlem Becan hanımefendiler Belediye başkanlığı için yarışacak.

Her iki aday hakkında kapsamlı bir bilgim olmamakla birlikte her ikisinin de annelerinin Çöpköy'lü olduğu söyleniyor. Yani ikiside Uzunköprü'nün yerli ailelerinden.

Chp'nin oy oranının yüksek olması Özlem hanımın avantajlı olduğunu fakat Azbiye hanımın iktidar güçü ve avantajları iki kadının kıyasıya bir yarış sergileyeceklerini gösteriyor.

Siyasette liderlerin, başkanların etrafında yalakalar ve çıkarcı dalkavuklarla birlikte şeytan fikirli, içten pazarlıklı kişiler çok olur. Bunlardan meydan bulup arka saflarda olan gerçek insanları görebilmek için liderlerin çok dikkatli olması gerekir. Siyaset alanında din ve Atatürk maskesiyle partilere ve liderlere musallat olan şeytanlar çoktur. Bunlara karşı dikkatli olmayan liderler beldesine hizmet edemez ve görevi bittiğinde kullanıldığını anladığında çok üzülür. Çünkü bizim beldelerimiz küçük yerlerdir, herkez birbirini tanır. Keşkelere düşmemeleri için her iki adayımıza da Tanrı'nın farkındalık güçü vermesini diliyorum.

Ben yerel seçimlerde iktidar adaylarının seçilmesini isterim. Çünkü beldelerin gelir kaynakları az olduğundan iktidara sırtlarını dayamaları avantajtır.

Fakat önümüzde Tunçeli Ovacık Belediye başkanı kominist Maçoğlu örneğide var. Keşke tüm Belediye başkanları onun gibi olabilse.

Siyasetin zikzaklı, engebeli ve tehlikeli yolları olmasına rağmen, insana hizmet etme alanları geniştir. Bu yolu çıkar için değil de zevk alarak yürüyebilenlere ne mutlu.

Uzunköprü Belediye başkanlığını kazanacak adayın, insanlar arasında ayrım yapmadan hizmet edeceğini umarak her iki adayımıza başarılar diliyorum.

Uzunköprü'ye kadın eli değecek...

Dostça kalın

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.