Yukarı Çık

NEREYE PAYİDAR, NEREYE!?

24 Ocak 2019 Perşembe 11:39:52
293 kez okundu.

Hızla değişen ülke gündemimizden düşmüş olsa da; Sayın Bahçeli’nin ifadesine göre; Irak’a gönüllü gitmek üzere beş bin Ülkücü kardeşimiz hazır bekliyormuş!

Geçtiğimiz ve unutmak istediğimiz dönemlerde emperyalizmin ülkemiz üzerinde oyunlar neticesinde; kırgın olduğumuz, ancak; bu günlerde birbirimizin kardeşi haline geldiğimiz bir çok ülkücü dostum var ve kendileriyle sık sık sohbet ediyorum..

Ülkücü kardeşlerimizin günümüzde dahi devam eden temel bir inançları vardır: Devletimiz asla yok olmamalıdır! Bu bağlamda çok sık kullandıkları ve temel felsefelerini tanımladığına inandıkları ve de; dilimizde “sonunda büyük bir başarıya ulaşmak için yok olma tehlikesi bile göze alınır” anlamında kullanılan “ya devlet başa ya kuzgun leşe!” sözü..

Ancak; Bu kardeşlerime sormak isterim: Milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı, Türkçülüğün bir bölücülük olarak ifade edildiği, Andımızın okullarımızdan kaldırıldığı, Atatürk devrim ve değerlerinin hiçe sayıldığı, sırf Şii oldukları için öldürülen Türkmen soydaşlarımız acılar içinde Türkiye’ye: “Gelin bizi kurtarın!” diye haykırdıkları bir dönemde nerelerdeydiniz!

Şunu çok iyi bilirsiniz ki; bu tür yöntemler (ülkücüleri kullanmak) geçmişte denendi ve sonu hüsran oldu!

İhtimal; ceplerinizde kredi kartları vardır! Yani, bizi yok etmek isteyen emperyalizmin kartları. Bilmiyorsanız açıklayayım: Visa ve Mastercard ödeme sistemleri yapan iki rakip firmadır. Yani bunlar bir kredi kartı markası değil, nakit akışını sağlayan ödeme sistemi markasıdır. Kredi kartınızın visa ya da mastercard olması sizi değil, bankaları bağlayan bir durumdur. Şöyle ki bankalar kredi kartları operasyon işlemleri için ya visa ya da mastercard altyapısını kullanır. Visa ve mastercard dünyada hemen her yerde ve hemen tür pos cihazlarıyla anlaşmalı olduğu için, sizin kredi kartınızı sorunsuz olarak kullanmanızı sağlar. Mastercard ABD kökenli, Visa ise İngiltere kökenlidir.

Şimdi gelin önce; AKP’nin bölük parça ettiği bu güzel ülkemizde birlik beraberliği, bu topraklar üzerinde yaşayan her Türk vatandaşımızın “Ne Mutlu Türküm” veya bu ülkede yaşamaktan mutlu olan vatandaşlarımızın “Ne Mutlu,Türkiyeliyim” demesini ve ekonomimizi güçlendirerek, ceplerimizde (örneğin; ziraat bankası) Zİ-KKART‘ları taşımayı sağlayalım..                     Ve de; tüm bunlardan sonra Atatürk’ümüzün “Yurtta sulh, Cihanda sulh” sözlerini çok iyi anlayarak, tavırlarımızı belirleyelim.

Bakın ünlü besteci ve yorumcumuz Timur Selçuk bir şarkısında ne diyor:

 

NEREYE PAYİDAR

Nereye payidar nereye 
Nereye payidar nereye 
Yokuş bayır demesen de 
Dere tepe düz gitsen de 
Çıkmaz bu yolun bir yere 

Nereye payidar nereye 
Nereye payidar nereye 
Bir gün gelip evlensen de 
Kurtulmayı düşlesen de 

Çıkmaz bu yolun bir yere 

Nereye payidar nereye 
Nereye payidar nereye 
Şefle iyi geçinsen de

Bugün için sevilsen de
Çıkmaz bu yolun bir yere

 

22.01.2019

 hilmi dinçer

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.