Yukarı Çık

HANİ ŞU MİLLETVEKİLİ YEMİNLERİ..

29 Ocak 2019 Salı 11:48:08
183 kez okundu.

Takdir edersiniz ki; bir aracı kullanmanız için; bir ehliyet yani; yeterlilik belgesi almanız gerekir ve bu tüm dünyada böyledir..

27. Dönem Milletvekillerimiz de  yemin ederek, yani; yeterlilik belgesini alarak, ülkemizi yönetmeye başladılar.. Ülkemiz adına hayırlara vesile olsun.. Umarım bu dönemde, Sayın Milletvekillerimiz ettikleri yemine sadık kalarak, ülkemizi yüceltmek için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterirler..

Ancak; geçmiş dönemlerden anımsadığımız kadarıyla; bazı Milletvekillerimiz ettikleri yemini unutarak, tam tersi davranışlarda bulunmaktan çekinmemişlerdir!

Hani; diyorum ki: Bildiğim kadarı ile Almanya’da kırmızı ışıkta geçen bir sürücü derhal psikatriye sev ediliyor ve yeni bir sınava alınıyormuş!! Doğru mudur? Doğrudur!.. Şimdi; bu sürücüler ehliyet almak için belirli aşama ve sınavlardan geçmektedir ve bunun sonucunda ( tıpkı Milletvekillerimizin yemin ettikten sonra elde ettikleri gibi) bir liyakat veya yeterlilik elde etmektedirler..

Peki; ülkemizde ettikleri yemine uymayarak, tam tersi yola girenlere, yani; yeminlerini ve kırmızı ışık  olarak tanımlayacağımız değerlerimizi umursamadan geçen Milletvekillerimizi bu davranışları nedeni ile (Almanya’daki gibi) önce psikiyatriye gönderip, sonra tekrar yemin ettiremez miyiz?!

Affedersiniz! Son düşüncenizi anlayamadım! Banka ile psikiyatri arasında ne alâka var şimdi..

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.