Yukarı Çık

MUMCU 2

2 Şubat 2019 Cumartesi 12:10:04
158 kez okundu.

Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü sebebiyle gittiğim konferanslarda 24 Ocakta yazar Enver Aysever'i, 26 Ocak'ta ise eski Chp milletvekili ve şuan ise ADD başkanı olan Prf. Süheyl Batum'u dinledim.

Mumcu gibi bir çok bilim adamı çeşitli yollarla öldürüldü. Bu insanların ölümü kimin işine yarar ve neden öldürüldüler?

Bu sorulara cevap ararken, Aysever'in gericilik hakkında konuşmasında kendi bencilliği ve ben merkezli tavırları ortaya çıktı.

Adama sorarlar; sen aydınsan, gerici dediklerini aydınlatıp kendi aydın sınıfına katmak için ne yaptın? "Bu sağcı at, bu solcu at, bu inançlı at, bu inançsız at gitsin" dersen, tek başına kalırsın.

Ayırıcı olmak, bölmek parçalamak kolaydır. Adamlık, Atatürk gibi toplayıcı, birleştirici olmakdır.

Prf. Suheyl Batum hocanın ADD kimliğiyle partiler üstü tavrı ve konuşması mükemmeldi. Geçmişte partisinin ve kendisinin yanlışlarını ve doğrularını dile getirirken, bizlere özeleştirinin önemini öğretmiş oldu.

Soru cevap bölümünde ise, dinleyiciler arasında bulunan bazı fanatik partizanların parti liderini savunurken cemaat şeyhinin ipine sarılan muritlerden farklı olmadıklarını fark ettim. Bu çağda kişileri ilahlaştırmak neyin nesidir?

Ülkemizde ve dünyada ekonomik çöküşe hızla gittiğimiz şu günlerde her zamankinden fazla birliğe ihtiyacımız var. Bir toplumu milli ve manevi değerler ve ortak çıkarlar birbirine bağlar.

Bizim milli değerimiz devletimizin kurucusu Atatürk, manevi değerimiz ise İslam dinidir. Fakat her ikiside particilerin ve çıkarcı tüccar zihniyetli insanların tasallutu altında büyük yara almıştır.

Geçmişte ve günümüzde Atatürkçülük adına İslama küfür edilmiştir.(küfür, bir şeyi yok saymak, inkar etmektir.) Son dönemde ise İslam adına Atatürk'e küfürler alenileşmiştir. Atatürk'ü ve islam'ı anlamayanların bu hakaretleri toplumun ayrışmasına ve çöküşüne hizmet etmektedir.

Gelecek yıllar ülkemiz ve dünya için zorlu olacağı aşikardır. Ülkemizi gelecek olan zorluklardan korumanın tek yolu İslam dini ve Atatürk'ü partilerin elinden kurtarıp partiler üstü bir konuma getirmektir.

Milli ve manevi değerimizi koruyamazsak başka bir savaşa girmenin anlamı yoktur.

Maneviyatı zayıf ve milli duruşu olmayanlar hiç bir savaşı kazanamazlar.

Esen kalın                                                        

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.