Yukarı Çık

OLMADI ÖNKAL DEDİ RAHMETLİ GEMİCİ

9 Şubat 2019 Cumartesi 11:48:10
317 kez okundu.

Bu gün Keşan Belediye Başkanı olarak görevi başında Ankara dönüşü evinde kalp krizi geçiren rahmetli Mehmet Gemici’ nin 18. Ölüm yıldönümü. Yine meclis üyesi İsmail Eker ’in 12. Ölüm yıldönümü. Her ikisine rahmet diliyorum.

İnşaat Mühendisi olan Rahmetli Gemici, bir dönem Çamlıca Belediyesinde imar işlerine bakmıştı. Çok eskiye dayalı bir dostluğumuz vardı. O yıllarda ben gazetecilik yapıyordum. Sonra Keşan Belediyesine Memur olarak atandım. Mehmet Gemici o zaman Belediye Başkanı değildi. Bir gün Keşan Belediye Başkanı seçilerek yine birlikte mesai yaptık.

İsterseniz,  fazla uzatmadan, Rahmetli bana, ”Olmadı Önkal” sözünü niye kullandı onu aktarayım. Gökçetepe köyünde başlayıp Dokuzdere Göletine uzanan büyük yangında bir hafta boyunca : ”Bu orman yanmamalıydı.” diye yazı yazmıştım. Yangın sırasında köylülerin ifadelerini dinledim. “Orman arozözlerinde su yoktu.”  ifadesi rahmetliyi rahatsız etmiş ve hemen sekreterle beni çağırttı. Karşısına geldiğimde işte bu sözü söyledi: ”Olmadı Önkal, Olmadı”. Ben şöyle izah ettim: “Sayın Başkanım, arozözler Belediyemize ait değil, iddia edilenler ormana ait” demiş olsam da, onu rahatlatmak için gazetede tekzip yazısı yazdım. Onun bu hassasiyeti beni çok etkilemişti. Hiç unutamadım.

İkinci büyük üzüntüm, Kalp krizi geçirdiği odasında  gördüğüm hali, o günden bu güne aklıma geldikçe gözümün önünden hiç gitmedi. Personeli olarak birbirimizi hiç üzmedik. Belediye’ye çıkarken  önümde merdivenleri üç basamak birden atlayarak çıkan başkanım Mehmet Gemici ’yi ve yine görevi sırasında aramızdan ayrılan İsmail Eker’i saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad olsun!..

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.