Yukarı Çık

LODOS'A KAR MI DAYANIR!

13 Şubat 2019 Çarşamba 12:17:45
470 kez okundu.

Efendim; 

Geçtiğimiz günlerde bir çay ocağına gittim ve çayımı yudumlarken, iki kişi arasında geçen şu sohbete tanık oldum :

.....................................................

- Yahu duyan geldi, duyan geldi...!

- Hayrola!

- Cebimde 200 YTL.vardı. Bir arkadaşa ikramda bulunmak istedim. İyi ama; o geldi , bu geldi, eve gittiğimde cebimdeki paraya bir baktım, kırk lira kalmış.! Lodos'a kar mı dayanır!?

Evet; lodos'a kar mı dayanır !?

Emekli bir öğretmenim ve üç ayda bir maaş alıyorum. Bu Şubat başında emekli maaşımı aldım ve bakkala-çakkala derken elime geçen maaş bitti. Eee! Lodos’a kar mı dayanır!? Ben gene kredi kartlarına başvurmaya başladım!

Cumhuriyetin tüm maddi kazanımlarını (isim haklarına kadar) satan ve ülkemiz insanlarını zır zıbıldak bırakıp, donlarına kadar borçlandıran ve de; 450 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihimizin en büyük dış borcunu yapan, AKP İktidarı, üstüne üstlük, kendi yarattığı paralel devleti bahane ederek, demokratik kurumlarla kavgalıdır.

Halkımızın her türlü fedakârlığına rağmen yapılan son ekonomik müdahaleler de; ekonomik durumumuzun çok iyi olduğunu göstermiyor. Hortumları kestik diyen AKP, hortumların nereye yönlendirildiğini açıklama aczi içersine düşünce; vatandaş: “hortumlar kesilmişse nereye akıyor? Biz neden hala bu haldeyiz diye düşünüyor!..

Vatandaşın iktidardan; demokrasi adına, laik devlet adına, hukuk devleti adına, ekonomi adına talepleri giderek artıyor. Yani; vatandaş, iktidara doğru şiddetli bir lodos estirmektedir.

Görünen o ki; yerel seçimlerde, köprüden önceki son çıkışı fark eden vatandaş tarafından estirilen lodos'a iktidarın karı fazla dayanamayacak!

Çünkü; lodos çok şiddetli esiyor! Bu lodosa kar mı dayanır!.

09.02.2019  hilmi dinçer

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.