Yukarı Çık

DÖRT YIL ÖNCESİ

6 Mart 2019 Çarşamba 12:01:39
168 kez okundu.

14.12.2014   Tarihinde ne yazmışız!

SAYIN ABDULLAH GÜL’Ü BEKLEYEN UYKUSUZ GECELER..

Efendim; zamanını tam hatırlamıyorum; ama galiba bundan bir buçuk yıl önce, veya; şöyle söyleyeyim: Numan Kurtulmuş’un, Tayyip Erdoğan’ın eteğini öpüp, icazet almasından! önceki bir tarihte yazdığım bir yazıda Gülen Cemaatinin “Hizmet” adında bir parti kuracağını ve bu partinin başına Numan Kurtulmuş veya   Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gülün getirilmesinin ihtimaller dahilinde olduğunu yazmıştım.. Numan Kurtulmuş beni yanılttı.. Ama; sessizliğini koruyan Sayın Abdullah Gül elde bir olarak gözüküyor!.

Evet, beklenen oldu ve Cumhurbaşkanı’nın düğmeye basması ile Gülen Cemaatine karşı, öncelikle; bu cemaatin legal yayın organı olan “Zaman Gazetesinden” başlamak üzere geniş bir operasyon başlatıldı..

Şimdi; karaya vuran, yani; yıllarca AKP’yi denizin altından destekleyen, veya; bir halk deyimi ile söylersek: “Saman altından su yürüten” Gülen Cemaati karaya çıktı.. Çıktı da sığınacak bir limanı yok!.. Yani; ülkemiz için düşüncelerini gerçekleştirmeye aracı olacak bir siyasi partileri yok..

Öyle zannediyorum ki; bir hülle partisi olarak gördüğüm “Merkez Parti” içersinde hızla örgütlenecekler ve parti başkanlığı için Sayın Abdullah Gül’e başkanlık teklifi götüreceklerdir..

İşte; her ne kadar toplumda “İktidarın noteri” olarak algılansa da; akçeli (para-yolsuzluk) işlerine karışmamış olan Sayın Gül bu teklifi alınca; uykusuz geceler geçirmeye başlayacaktır!..

“Gitmek mi zor, kalmak mı zor!” ikilemi arasında kalacak olan Sayın Gül’ü öyle zannediyorum ki; karar verene kadar, sağa sola dönerken, altındaki çarşafın urgan haline! geleceği, bitmek bilmeyen uykusuz geceler bekliyor..

14.12.2014   hilmi dinçer

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.