Yukarı Çık

5 HARFLİ İSİMLER

20 Mart 2019 Çarşamba 11:55:24
765 kez okundu.

Siyasette artık beş harfli isimler konuşulmaya başlandı. Anlaşılan memlekette bütün sorunlar bitmiş, meydanlarda (Kemal, Meral, Temel) gibi 5 harfli isimlere sıra gelmiş.

MHP genel başkanı, kurmuş oldukları Cumhur ittifakı dışında diğer ittifakları, arkasındaki taraflarıyla, aşağılamaktan geri durmuyor. Kendince o da haklı; AKP genel başkanı sayesinde koltuğunu rakiplerine kaptırmamıştır.        Yıllarca bekar gezen oğlan, tam evlenecekken birilerinin çıkıp, kızın verilmesini engellemek için uydurma dedikodular yayması gibi, Belediye başkan adayları hakkında da rakipleri tarafından yıllar öncesinden kalan olaylar ısıtılıp, seçimlerde kaybettirmek adına piyasaya çıkarılıyor.

Bay Kemal, dörtlü çete, sebze teröristleri, söylemleriyle Türkiye’nin asıl gündemi, sıkıntıları unutturulmaya çalışılıyor. Çiftçi tarlasını ekemez oldu; mazotu, gübreyi, tohumu, ucuza alamadığı için. İşsizlik aldı başını gidiyor. İktidar, fabrika kurmak yerine, Cumhuriyet kazanımları fabrikaları satıyor.  Ucuz et,  ucuz sebze-meyve tarih oldu.

Türk Milleti, korunmaya ihtiyacı olmayanları çok iyi bilir. Bayrak, Ezan, Kur’an,  Atatürk gibi ortak değerlerin korunmaya ihtiyacı yoktur. Bunları siyasi malzeme olarak kullanmak doğru değildir, yanlıştır.

Sahi, benim adım da beş harfli (ÖNKAL). Ama yol gösteren, önde giden, lider anlamı taşıyor. Güzel değil mi?

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.