Yukarı Çık

NEDEN!?

25 Mart 2019 Pazartesi 12:20:38
366 kez okundu.

Yerel seçimlerin yapılacağı son haftaya girmiş bulunuyoruz.  Önümüzdeki bir hafta süresince belediye başkan adayları ile il genel meclis üyesi adayları projelerini halkımıza anlatmaya devam edecekler..

Şimdi; benim merak ettiğim husus şu: “Neden bu partiden aday oldunuz?” Öyle zannediyorum ki, halkımızın da bu sorunun cevabını adaylardan öğrenmek en doğal hakkıdır.

Bu soruyu CHP’li adaylara sorarsak, herhalde cevap vermekte zorlanmayacaklardır. Çünkü: Aday oldukları partinin kurucu Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun koyduğu ilkelerdir. Ve bu nedenle: “ Bu ilkelere sahip çıkarak, halkımızı çağdaş bir seviyeye çıkarmak için” diyeceklerdir.

Ancak; yaşadığımız kentler için aday olan AKP’li adaylara ayni soruyu sorarsak, yani: “Neden bu partiden aday oldunuz?” sorusuna nasıl bir cevap vereceklerdir doğrusu bunu merak ediyorum!

Dolayısıyla; AKP adaylarının projelerini açıklamazdan önce, neden AKP’den aday olduklarını açıklamaları gerektiği kanaatini taşıyorum.

Eğer; AKP adayları neden bu partiden aday olduklarını açıklayamıyorlarsa; halkımıza sundukları projeler askıda kalacak, inandırıcılığını kaybedecektir.

22.03.2019 hilmi dinçer

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.