Yukarı Çık

HAYALDİ GERÇEK OLDU

29 Mart 2019 Cuma 11:35:52
713 kez okundu.

Siyasiler genelde yaptıklarını anlatırken “Hayaldi gerçek oldu.” sloganını kullanırlar. Ama ya yapamadıkları veya hatalı yapıp mahvettikleri ne olacak?

Bende son 15 yılda siyasilerin hataları sonucu elimizden yitip giden kurum ve değerleri “Hayaldi gerçek oldu.”başlığı altında toplamak istedim.

15 yıl içinde Telekom’ dan Seka’ ya, Petkim’ den Tedaş’ a kadar yüzlerce kurumun satılıp yokedilebileceği“Hayaldi gerçek oldu.”

Dünyada tarımda kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biri olma özelliğinin sona ereceği“Hayaldi gerçek oldu.”

Atatürk’ ün “Ne mutlu Tüküm diyene” özdeyişinin söylenmekten korkulacağı“Hayaldi gerçek oldu.”

Teröristlerin tanık, Türk ordusunun sanık yapıldığı, teröriste siyasi kimlik kazandırma çabalarının olacağı “Hayaldi gerçek oldu.”

Ege’ de sahipsiz adaların Yunanistan’ ın kontrolüne geçeceği ve Türkiye’ nin buna ses çıkarmayacağı “Hayaldi gerçek oldu.”

Yeşil alanların ve deprem toplanma bölgelerinin AVM ve rezidanslarla doldurulabileceği “Hayaldi gerçek oldu.”

Tank palet fabrikasının bile özelleştirilebileceği ve hatta yabancı bir ülkeye satılabileceği “Hayaldi gerçek oldu.”

T.B.M.M’ nin sembolik hale getirileceği ve tüm yetkilerin tek bir kişide toplanacağı “Hayaldi gerçek oldu.”

Halk ozanlarının adaletsizliği anlatmak için kullandıkları “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” deyiminin gerçeğe dönüşeceği ve soğan için bile kuyrukta bekleyeceğimiz “Hayaldi gerçek oldu.”

Okullarda andımızın devlet tarafından yasaklanacağı, mahkemenin andımız okutulsun kararına yine Milli Eğitim Bakanlığının itiraz edeceği “Hayaldi gerçek oldu.”

Tüm bu olanları görünce bu kadarı da yapılamaz dediğimiz şeylerin 15 yılda yapıldığı ve çok daha fazlasının sırada olduğunu görmemek olmaz. Üstelik slogan          “Durmak yok yola devam” olunca buna inancım daha da artıyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.