Yukarı Çık

YAPIŞTIR

8 Nisan 2019 Pazartesi 13:04:59
1494 kez okundu.

Sizlerle paylaştığım ve paylaşmadığım, bir yılda 230 makale yazmışım.

Başarı mıdır bu?

Hayır; sadece gönül hoşluğudur bu.

Bir fanatik partici arkadaş, yazılarım için "kopyala yapıştır yapıyor" demiş. Ben şimdi bu adama ne diyebilirim? Özgün yazı ile kopyala yapıştırın farkını bilmeyene ne denir?

Bu iş parti bayrağı sallamaya benzemez, bu gönülden gelir.

Yaşananları gözlemlemek, yaşanmışlıkları dile getirip, parmaklarından geleceğe aktarabilmek; birilerinin bayrağını sallayıp kemik kapmaya benzemez.

Hayat, kısa veya uzun, iyi veya kötü de olsa yaşamaya değerdir ve yaşanır. Bilhassa yaşadıklarımızdan bir şeyler öğrenip, bu bilgileri başkalarıyla paylaşabilmektir yaşamak.

Kitabi bilgilerinizi bir kenara bırakın; yaşadıklarınızdan ne öğrendiniz? Doğrularınız, yanlışlarınız ve pişmanlıklarınız size bir şey öğretmedi mi?

Benim yanlışlarım, pişmanlıklarım olmadı diyorsanız, yalan söylüyorsunuz yada vicdanınız çalışmıyor.

Aslında gerçek bilgiler bunlarda.

Özeleştiri yapabilirseniz, vicdanınız çalışıyorsa gerçekleri bulacaksınız. İşte bu gerçekleri, pis gururu, kendini beğenmişliği bir kenara bırakıp insanlarla paylaşmak zorundasınız.

İşte yaşamın amacı bu. Bolluk içinde şen şakrak veya kıtlık içinde sıkıntılarla ve sürünerek yaşanılan hayatların hepsinde önemli öğretiler var. Ve siz bunları paylaşmak istemeseniz de bilgiyi hapsedemezsiniz. Bilgi, gelecek nesillere nakledilmek üzere evrende var olmaya devam edecektir. Çünkü bilgi enerjidir, herkesin kullanımına açıktır. Yeter ki siz şalteri açık tutun.

Şalteri açık tutabilmek için, partilerin ve cemaatlerin beyninizi örümcek gibi sarmasına müsaade etmemelisiniz.

Unutmayın ki; ön yargılarınızla kapadığınız kapıdan partilerinizin ve cemaatlerinizin elemanlarından başkası girmez.

Sevgiyle kalın

Cengiz Arcan

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.