Yukarı Çık

ÜRETİM HATASI VE DAYI.

11 Nisan 2019 Perşembe 13:41:01
492 kez okundu.

Efendim, bildiğiniz gibi CHP’nin Trakya’nın kalelerinden biri olarak anılan Keşan’da seçimleri AKP kazandı.

Bu sonuç karşısında söylenecek çok şey var. Ancak; öncelikle AKP’den seçilen Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nu kutlamak isterim!

Peki; Helvacıoğlu neden kazandı? Bazılarına göre; CHP’de ön seçim olsaydı bu durum yaşanmazdı!

Her ne kadar, ön seçimi savunan bir kişi olsam da; ülkemizin içinde bulunduğu şartların CHP de bir ön seçim yapılması şartlarını ortadan kaldırmış ve dolayısıyla; merkez yoklamasını zorunlu kılmıştır.

Bu şartlar içersinde Sayın KIlıçdaroğlu tüm sorumluluğu üzerine alarak, ülke çapında merkez atamaları yapmış ve görünen o dur ki; bunda da başarılı olarak, ülke bütünlüğü içersinde CHP’nin yükselişini sağlamıştır.

Peki; Keşan’daki durum neden böyle? Efendim, Sayın Şenol Yalı’nın atanması olsa olsa bir üretim hatasıdır ve Keşan halkı bu hatayı cezalandırmıştır!

Bu vesileyle; Sayın Helvacıoğlu’na da birkaç söz söylemek isterim: Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesine göre ülkemizde tüm belediyeler borçludur. Şimdi, sorum şu: Bilindiği üzere İller Bankası’nın her belediyeye kişi başına göre verdiği paylar vardır. Bu paylar da göz önünde tutularak, Keşan Belediyesinin ödenmemiş ve takibe alınmış (ödenme zamanı gelmeyen borçlar hariç) borcu ne kadardır?

Bunu şunun için soruyorum: Sayın Helvacıoğlu tüm seçim söylemlerinde İktidar’dan destek alacağını ve bu yolla Keşan’a önemli hizmetlerin geleceğini vurgulamıştır. Oysa; görünen o ki; hükümetin cebi deliktir.

Şimdi; Sayın Helvacıoğlu’na bir anımı anımsatmak isterim: Yeni Karpuzlu’da çalışırken, “Kara Ali” lâkaplı kardeşim bir gün yanıma yaklaşarak: “Hocam, güvenme dayına! Yola çıkarken, ekmeğini al yanına!” demişti.

Evet sayın başkan; sakın dayına güvenme ve elindekileri doğru kullanmaya çalış!

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.