Yukarı Çık

DİKKAT! BU BİR TATİL YAZISIDIR FAZLA CİDDİYE ALMAYIN

11 Temmuz 2019 Perşembe 18:21:25
436 kez okundu.

Yaz tatili başladı. Bahçeli İstanbul'a mitil atamazken ben terlikleri giyip eşimle birlikte kumsala havlu attım.

Kumlara uzandım, cepten bir mesaj; Arınç, danışman olarak Cumhurbaşkanlığından aldığı 13.000.-TL' lık maaşının 18.000.TL' ye çıkarılmasına tepki gösterenlere "edepsizler" demiş. Zaten kum alttan kızdırırken, Arınç' ta üstten beynimi bir anda kızdırdı.

Kendi kendime tatildesin bunları kafana takma deyip eşimden güneş yağı sürmesini istedim ama bana dönüp “ Ne o öyle Bilal Erdoğan'ın Okçular Vakfı gibi yağlı kapı buldun galiba güneş yağı kaç para haberin var mı senin?" demez mi?

Tam o sırada sahilde kâğıt helva satan kağıt helvacının sesini duyunca bari ağzım tatlansın diye yanıma çağırdım ve bir kağıt helva vermesini istedim. Kaç para diye sorunca bana 5 TL demez mi? Bu ne ya bu kadar da olmaz ki deyince "Abi patatese 5 TL veriyorsun sesin çıkmıyor bize gelince efeleniyorsun istersen tanzim satıştan al." cevabını duyunca hemen kağıt helvadan bir yudum ısırdım ki ağzım acilen tatlansın yoksa etraftaki ailelere aldırmadan küfrü basacaktım.

Tüm bunlara rağmen tatlı esen rüzgarda güneş şemsiyesinin altında huzura ermek üzereyken cepten yine bir mesaj; " Elektriğe % 15 zam." Bu mesajı alınca cep telefonu tatilimi zehir edecek deyip telefonu kuma gömmeye karar verdim. Telefonu kapattım ve kuma gömdüm. Artık kendimi esen rüzgâra bırakabilirdim.

Ama ne mümkün, bu seferde huzur getirmesini umduğum rüzgâr bana etraftan haber getiriyordu.

Bir şemsiyenin altındakiler aralarında:  Türkiye'nin S-.400 füzelerini alıp almayacağını, diğer şemsiyenin altındakiler İmamoğlu' nun Erdoğan dahil tüm rakiplerini nasıl dize getirdiğini, diğer şemsiyedekiler son zamları konuşuyorlardı ve rüzgâr bu konuşulanları kulağıma fısıldıyordu.

Sahil sahil değil Türkiye Büyük Millet Meclisi sanki. Her bir şemsiye ayrı ayrı komisyon kurmuş ülke meselelerini tartışıyor.

Başımı kuma sokayım bari en azından konuşulanları duymam diye içimden geçirirken eşim bana dönüp akşama et yesek mi deyince "Beynimi ye de kurtulayım." demişim.

Baktım ki bu cevap üzerine eşim bana İ.B.B Başkanlık koltuğunu İmamoğlu' na kaptırmış Binali gibi bakıyor, hemen kendimi toparladım.

Bu ülkede yaşayan biri olarak tatili hak etmediğimi, değerli büyüklerimizin geleceği için daha çok çalışmam gerektiğini düşünerek İstanbul' a doğru yola çıktım.

Yoksa bu yazıyı sonuna kadar okudunuz mu?

Yazının başında bu yazıyı ciddiye almayın diye uyarmıştım oysa.

Yazıyı okuduysanız sizin de bir tatile ihtiyacınız var demektir ama iyi düşünün.

Ersoy ÖNGÜN; 04.07.2019

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.