Yukarı Çık
Mustafa ESİM

Mustafa ESİM

Keşan başarılı ve çalışkan bir belediye başkanı kazandı. Sokaklar ve caddeler bölüm bölüm beton asfalt yapılıyor.

KÖŞELİ PARANTEZ HERKESE MUTLU YILLARKÖŞELİ PARANTEZ HERKESE MUTLU YILLAR

31 Aralık 2019 Salı 11:37:39
334 kez okundu.

Su için bir önerim olacak: Keşan’ın bütün suyunu reverseosmos sisteminden geçirip vermek, böylece musluktan akan su içilebilir hale gelir. Bu, iktidarda olmanın nimetlerinden Keşan’ı yararlandırmak için bulunmaz bir fırsattır.

- - -  -  -

2008 yılında felç geçirdiğim için felçle ilgili tedavileri yakından takip ediyorum. Eskiden botoks tedavisi için Kocaeli Üniversitesi’ne gidiyordum. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de botoks tedavisi uygulanmaya başlayınca orada da 1 kez yaptırdım. Geçtiğimiz yıl Kocaeli Tıp Fakültesinde robotik tedaviye başlamışlar, orada 3 hafta fizik tedavinin ardından 10 gün robotik tedaviye gittim. Gerek Keşan Devlet Hastanesi, gerekse Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu robotik tedavinin gelmesi epey zaman alacak. Edirne ve Keşan bazı konularda sanki biraz geride kalmış gibi.. Oysa buradan yetişenler bu işi kolayca halledebilecek yetkinlikte. Ayrıca Keşan Devlet Hastanesine Angiografi ünitesi kurulabilir, doktor sayısı arttırılabilir.

 -   -   -   -

Bu arada, Özel Keşan Hastanesi’nde ozonterapi uygulaması da başlamış, ihtiyacı olanlara bu tedavi imkanını sağladığı için Op.Dr.Sebahattin Özakbaş’a çok teşekkür ederim. Ayrıca elektroakupunktur uygulamaları da başlamış. Uzm. Dr.Nilgün Özönder’e de çok teşekkür ediyorum.

-   -  -  -

Keşan bir de Kent Müzesi kazanıyor. Keşan Belediyesi ile Malmüdürlüğü arasında devir-teslim yapıldı. Ama bir şeyi unutmamak gerek: Keşan’ın adını bütün dünyaya duyuran Haldun Taner’i. Prestij Otelin önünde bankta oturan Keşanlı Ali Heykelinin yanına oturdum. Düşündüm durdum. Bunu kim akıl etmişse iyi akıl etmiş. Yanına küçücük bir yazıyla kim olduğu yazılabilirdi. (Her ne kadar Ankara Kabadayısı ise de)

Size bir sır vereyim mi? Engin Cezzar-Gülriz Sururi’nin Keşanlı Ali oyunlarında kimliğinde doğum yeri Keşan yazan, adı Ali olanlar oyunu biletsiz seyredebiliyordu.

Belediyemiz 27 Mart Tiyatro Günlerinde Keşanlı Ali oyununu ücretli ya da ücretsiz gösterime alabilir.

Giden bir yılın ardından herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu, keyifli bir yeni yıl dilerim.

Dr. Mustafa Esim

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.