Yukarı Çık

KOLONYALI PERDELER

18 Ekim 2017 Çarşamba 11:15:30
7567 kez okundu.

Yüksek memur sıfatı taşıyan   memur beyler kontrollü çalışırlar, masaları tertemizdir. Hükümetin sunduğu bütün kanunlara harfiyen riayet ederler. Karakol amirleri onlarla çalışır.. Aristokrat masasına yerleşen her bir memur kendilerine yeni  heyecanlar yaratırlar.

Bizim avrupa aristokratları, şömineli evlerde oturdukları için mekanlarında ısınmak için sırtlarına kaloriferlere yakın bir koltuk tercih ederler ve hülyalara dalmazlar.. Bizim aristokratlarda önce vazife geldiği için zevki ikinci plana bırakırlar.. Polonyalı kodamanları sorarsanız, onlar manolya, nektari ve blaubere arasında perdelere kolonya sıkarlar.

Aslında hiç birisinin yaşayışında  değişiklik yoktur. Aynı hamam aynı tasa benzer çalkalayıp attıkları zarlar hep düşeş gelir   

Aristokratların arasında çok titiz olanları vardır. Üstün sevgiyle  hanımlarına tapmaları bilinir. Her sabah erken kalkan hanımları,  aristokratının elbiselerini gömlek ve kravatını gözden geçirir, çantasını siler fermuarını kontrol eder ayakkabılarının tozunu  alır. Aristokratını sokak kapıdan tığ teber işine uğurlar.. Aristokrat da adımlarını kaldırıma uygun adım olarak atar, o an mahalleden  işine doğru   ayrılmıştır.

Aristokratların tek korkusu, uzak ve bilmedikleri bir yere tayinlerinin çıkmasıdır. Alıştıkları yeri terk etmek alışkanlıklarına ters düşer.. Ama nafile.. Kendileri emir kuludur. Kadere boyun bükmek vardır Hele bir balkonlu ev düşmezse, gidilecek yerde işte o zaman  yanakları kızarır  renk değiştirir. Belki bir istifa çağrısı düşünebilir.

Bizim Köln aristokrat bey'in alnından şans akıyor.. Evi ve yeri Rein nehrinin tam önü.. Adam bir yandan vazife yaparken, bir yandan da hayat yaşıyor. Karşısına kurulmuş yüksek katlı 3 yeni hastane  binaları,  önünde vızır  vızır akan yol ve nehrin pırıltılı küçük dalgaları aristokratın dairesine göz  kırpar, yeni rüyalara gebe olduğunu bildirirken, şimşekler penceresinin camlarını siler..

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.