Telefon
WhatsApp
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle andık

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85’inci yılında tüm Türkiye’de törenlerle anılıyor.

Keşan’da düzenlenen anma programı da saat 08.50’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Büyük Önder’in hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte, yollardaki trafik akışı durdu, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Anma törenine; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Demirtaş, kurum müdürleri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı. Buradaki törenin sona ermesinin ardından ise protokol üyeleri ve vatandaşlar, saat 10.00’da Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı anma programına katıldı.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!