Telefon
WhatsApp
Gençlik ve Spor Bayramı, Keşan’da da coşkuyla kutlandı

 

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıktığı ve bu tarihi bayram olarak gençlere armağan ettiği 19 Mayıs, tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da törenler ve gösterilerle kutlandı.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan kutlama programı, saat 10.30’dan itibaren Keşan Atatürk Stadı’nda devam etti.

Yıllardan sonra ilk kez Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen ve burada da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Keşan İlçe Spor Müdürü Vedat Çimen’in günün anlamını belirten konuşmasının ardından, halkoyunları ve sportif gösterilerle sürdü.

FENER ALAYI

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, bu akşam da Keşan Belediyesi tarafından Fener Alayı düzenlenecek. Yürüyüş, Keşan Kent Müzesi önünden saat 20.00'de başlayacak.

Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin eserlerini seslendirdiği programda, ödülleri de Keşan Kaymakam Vekili Enez Kaymakamı Muhammed Emin Tutal, Keşan 4. Mknz. P. Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Keşan Atatürk Stadı’ndaki kutlama programı, SARDOS’un bisiklet geçişiyle sona erdi.

 

 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!