Telefon
WhatsApp
İpsala OSB’nin temeli atıldı

 

Edirne’nin İpsala ilçesinde 350 dönümlük alana kurulacak organize sanayi bölgesinin (OSB) temeli atıldı.

Edirne Valisi Yunus Sezer, OSB arazisinde düzenlenen temel atma töreninde, heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdi. İpsala OSB’nin istihdama katkı sağlayacağını belirten Vali Sezer, ilçe ve Edirne açısından kıymetli bir yatırım yapıldığını söyledi. Sezer, şunları kaydetti:

“Bizim açımızdan çok önemli. Edirne önemli bir tarım şehri. OSB’de tahsisi yapan firmalara baktığımız zaman biri Tarım Kredi Kooperatifleri, çok büyük bir yatırımı burada gerçekleştirecek. Yine bölgedeki ürün desenine göre yatırımlar olacak. Sanayi kuruluşları birer birer yerini almaya başladılar. OSB’lerin ilçelerimize ve ilimize çok büyük değer katacağını düşünüyorum.”

Sezer, Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde de OSB’lerin yapılması için çalışma sürdüğünü ifade etti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise sanayisiz kalkınma olamayacağını dile getirdi. Bölgede üretilen tarım ürünlerinin İpsala OSB’de işlenerek katma değerlerinin artırılacağını söyleyen Aksal, “Hem bölge ekonomisine hem ülke ekonomisine katkıda bulunulacak.” dedi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın da, İpsala OSB’nin ilçeye ve Edirne’ye hayırlı olmasını diledi. İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili de, OSB ve yatırım yapan firmalarla ilgili bilgiler verdi.

Dua edilmesinin ardından kurdele kesilerek OSB’nin temeli atıldı.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!