Telefon
WhatsApp
Jandarma’dan, uyuşturucu ve dolandırıcı operasyonları

 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı; kaçakçılık, dolandırıcılık ve uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yaptığı operasyonlarda, esrar ve kök keneviri elegeçirdi. Hakkında 18 yıl 4 ay hapis cezası bulunan bir dolandırıcı da üstünde yüklü miktarda parayla yakalandı.

KOM Şube Müdürlüğünce alınan istihbari bilgilerin değerlendirilmesi sonucu, uyuşturucu madde arama köpekleriyle yapılan planlı operasyon faaliyeti sonucunda Edirne Merkez İlçede ikamet eden U.A.’nın ev ve eklentilerinde yapılan adli aramada 743 gram kubar esrar maddesi, şahsın bahçesinde ekili halde 12 kök kenevir bitkisi, 1 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, 1 adet uyuşturucu madde öğütme aparatı elegeçirildi. Şüpheli şahıs hakkında yakalama çalışması başlatıldı.

Öte yandan, Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerinde ikamet eden 2 kişiyi, kendisini askeri personel olarak tanıtarak altınlarını almak suretiyle dolandıran A.K. isimli şahıs, Edirne İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yürütülen operasyon sonucunda üzerinde yüklü miktarda para ve uyuşturucu madde ile yakalandı. A.K.’nın daha önceden uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçundan 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu belirlendi. A.K., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığındaki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!