Telefon
WhatsApp
Keşan Kent Konseyi, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama programını açıkladı

 

Keşan Kent Konseyi, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin gerçekleştirileceği gün yapılacak “Cumhuriyetin 100. Yılı Halk Yürüyüşü” programının ayrıntılarını duyurdu. Yürüyüş, 29 Ekim 2023 Pazar günü 3 ayrı koldan Cumhuriyet Meydanı’na doğru yapılacak.

Keşan Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada; saat 15.30’da, Belkoop KYK yurdu önü, Anafartalar İlkokulu önü ve Çamlıkent Tümen Kantini önü olmak üzere 3 ayrı kolda toplanılacağı, saat 16.00 itibarı ile yürüyüşün başlayacağı ve saat 18.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda sona ereceği belirtildi.

Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda günün anlam ve önemini belirten bir konuşmanın da yapılacağı programda, yerel sanatçılar ise mini bir konser verecek. Tüm bölge halkının davet edildiği “Cumhuriyetin 100. Yılı Halk Yürüyüşü” programı şöyle:

1 – Yürüyüş için toplanma saat 15.30, hareket saati 16.00, bitiş saati 18.00

Yürüyüş 3 koldan Keşan merkeze Cumhuriyet Meydanı’na doğru yapılacak.

a) Birinci Kol Toplanma noktası Bel-Koop KYK yurdu önü. Yürüyüş 19 Kasım Caddesi’nden Hastane Caddesi – İnönü Caddesi Cumhuriyet Meydanı

b) İkinci Kol Toplanma noktası Anafartalar İlkokulu önü. Yürüyüş Anafartalar Caddesinden Uğur Mumcu Caddesi, Cumhuriyet Meydanı.

c) Üçüncü Kol toplanma noktası Çamlıkent/Tümen Kantini önü. Yürüyüş Kurtuluş Caddesinden Cumhuriyet Meydanı.

Her kortejin önünde ses araçları, bir pankart ve renkli kartonlardan dövizler olacak. Yürüyüş kollarının birleşme noktası Cumhuriyet Meydanı Emniyetin önü olacak. Oradan tören alanına geçilecek.

2 – Yürüyüşte Türk Bayrağı ve fular dışında siyaseten herhangi bir kurum veya bir örgütü temsil edici bir sembol bulunmayacak. Ortak değerlerimizden uzak ve gündeme temas etmeyen hiçbir slogan atılmayacak. Yürüyüşte kortej ve protokol olmayacak.

3 – Takımlar, spor kulüpleri, dernek ve odalar mesleki kıyafetleri ve formaları ile katılım sağlayabilecek.

4 – Yürüyüş kollarının önünde taşınacak pankart yazıları:

a) Demokratik, Laik Cumhuriyet

b) Yaşasın Cumhuriyet, Tam Bağımsız Türkiye

c) Atatürk Devrim ve İlkeleri pusulamızdır

5 – Meydanda tek bir konuşmacı 2. Yüzyıl Cumhuriyeti’nden beklentilerimizi içeren bir konuşma yapacak. Konuşmacı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı – Saliha Kafalı

6 – Saat 15.30’dan itibaren Cumhuriyet Meydanında yürüyüş kolları alana gelene kadar Belediye Bandosu mini bir konser verecek. Yürüyüş kolları Cumhuriyet Meydanında birleşince bando eşliğinde tören alanına geçilecek.

7 – Tören alanında konuşmacıdan sonra Yerel müzik grupları azami 1 saat sürecek mini bir konser verecek.

8 – Yürüyüş kolları görevlileri: Disk, Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve siyasi partilerin gençlik kollarından oluşacak.

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!